Před zraky Barbory Špotákové, olympijské vítězky v hodu oštěpem, která je dlouholetou patronkou soutěže, vybojovala obě družstva Gymnázia Šumperk pódiové umístění. Z více než 1000 zúčastněných středních škol se 16 nejlepších (v kategorii dívek i v kategorii chlapců) 6. října na stadionu v Břeclavi utkalo s cílem, kdo se bude v letošním školním roce pyšnit titulem Vítěz Corny atletického poháru.

Olomoucký kraj tedy reprezentovalo družstvo dívek i chlapců Gymnázia Šumperk. Děvčata se se svými soupeřkami utkala na trati 60, 200 a 800 m, ve skoku do dálky, výšky a ve vrhu koulí. Finální disciplínou pak byla štafeta na 100-200-300-400 m. Gymnazistky předvedly výborné výkony, a ani v jedné z disciplín výrazně nezaváhaly. Výsledkem byl bodový součet 8937b. a zisk zlatých medailí. Druhý tým z Gymnázia Trutnov zaostal za šumperskými studentkami o 106 bodů. Na třetím místě se umístila děvčata z Gymnázia Staré Město.

Člen týmu šumperského gymnázia.Devítičlenný tým tvořily tyto atletky: Veronika Opekarová, Eliška Hegrová, Nikola Smolková, Beata Baženovová, Denisa Prachařová, Markéta Trundová, Hana Trundová, Gábina Vejchodová a Veronika Bednarská.

V soutěži chlapců se bojuje v bězích na 100, 400 a 1500 m, ve skoku do dálky a do výšky a ve vrhu koulí. Podobně jako u dívek je program soutěže zakončen týmovou štafetou. Borci ze Šumperka nebyli favority na pódiové umístění. Dokázali však vylepšit svůj bodový zisk z krajského kola o téměř 350 bodů - na 9152. To jim v konečném výsledku zajistilo nádherné druhé místo za hochy ze Střední odborné školy v Liberci. Třetí místo obsadilo Gymnázium Třebíč.

Družstvo ve složení František Dolníček, Vít Hromek, Daniel Soják, Ondřej Štolc, Filip Tůma, Šimon Tomeš, Jan Uhrin, Vojtěch Kocůrek, Kryštof Pospíšil a Ondřej Jílek dokázalo, že když se vloží do závodu srdce a bojovnost, sny se stanou skutečností.

Gymnázium Šumperk je tradiční baštou atletiky v regionu a pravidelně se umísťuje na předních příčkách v této celorepublikově nejmasovější soutěži. Je to dáno jednak dlouholetou tradicí, kvalitním zázemím a také ochotou kantorů vyjít vstříc soutěžícím studentům. Dvojnásobné pódiové umístění je historickým úspěchem, neboť se to naposledy podařilo před 22 lety v roce 1993. Za poslední dekádu je to již páté vítězství dívek v této soutěži.

Závěrem poděkování výše zmíněným studentkám a studentům za reprezentaci školy, města Šumperk a Olomouckého kraje, dále pak trenérům šumperské atletiky Petru Konupčíkovi a Květíku Vykydalovi, vedoucím gymnaziálních družstev Heleně Brožové a Petru Opekarovi a také celé komisi TV za přípravu v rámci výuky tělesné výchovy. Autor: Tomáš Vykydal