V kategorii žen se představilo celkem šest družstev, když absentovalo družstvo z Kolšova. Kategorie veteránů se pak zúčastnilo celkem osm družstev.
V kategorii mužů se hned v prvním kole ujalo vedení družstvo Hrabišína, které trať absolvovalo za 16,03 sekund. Vytvořilo si tak velmi dobré předpoklady pro druhé kolo. Druhým nejlepším časem se prezentovala Třeština (17,62), které se přiblížily Bohuslavice (16,66). Překvapivě se první kolo vůbec nezdařilo Kolšovu – až 32,28 – Novému Malínu (32.39) a zejména Hrabišínu II – 35,31.

Ve druhém kole pak zaútočily Bohuslavice, které dosáhly času 32,59 na trati osazené výstupem na žebřík a prodlužováním jednoho z proudů. V následujícím pokusu pak Ruda nad Moravou nasazený čas Bohuslavic překonala, když dosáhla času 31,47. Čekalo se, jak na tuto výzvu odpoví Hrabišín I. Ten pak nenechal nikoho na pochybách a nejlepším časem dne – 30,30 - zaslouženě zvítězil. Na druhém místě se umístila Ruda a třetí místo obsadily Bohuslavice. Neplatným pokusem se ve druhém kole prezentovala družstva Kolšova a Nového Malína.

V kategorii žen v prvním kole nasadila čas děvčata z Hrabové, která dosáhla času 23,27, hned následující družstvo Rohle však dosáhlo času 22,89 a družstvo Dolních Studének se mu přiblížilo, když dosáhlo času 22,99. Bylo jasné, že ve druhém kole to bude boj na ostří nože. Ve druhém kole to byla opět Hrabová, která se prezentovala velmi dobrým časem – 21,51. Rohle však na to velmi rychle odpověděla, když dosáhla nejlepšího času dne – 19,27. Bylo jasné, že jen velmi dobrý výkon Dolních Studének by mohl tento čas překonat. I když děvčata zabojovala, dosáhla času „ jen„ 20,74. Celkově tak zvítězila Rohle před Dolními Studénkami a Hrabovou.

V kategorii veteránů šlo také o to, kdo se stane vítězem letošního ročníku seriálu Velkých cen, když družstva Bludova a Bratrušova dosáhla po posledním podniku seriálu stejného počtu bodů. V prvním kole Soutěže mistrů se velmi dobrým výkonem prezentovalo družstvo Bohuslavic (25,73). Tento čas pak překonaly pouze Dolní Studénky, které na trati osazené průvlakem na kolejích a plůtky, dosáhly vynikajícího času – 23,62. Hodně špatně započala soutěž družstva Bludova (27,15) a zejména Bratrušova – až 34,59.

Ve druhém kole zabojoval Bratrušov, který dosáhl nejlepšího času (23,00), Bohuslavice opět podaly výkon na hranici svých možností a dosáhly času 24,71. Dolní Studénky předvedly opět velmi dobrý výkon a dosáhly času 24,22 a v soutěži vyrovnanými výkony v obou kolech.