Oba týmy v průběžné tabulce dělí tři body, ale domácí mají odložený zápas s juniorkou Karviné k dobru. Sobotní utkání v litovelské sportovní hale slibuje kvalitní a zajímavou házenou. Domácí hráči budou chtít potvrdit aktuální dobrou formu, vrátit Šumperku podzimní prohru 20:25 a porazit vedoucí celek soutěže.

Ačkoliv je šumperský tým prvoligovým nováčkem, nejedná se o žádný nezkušený tým, což jeho pozice na čele tabulky soutěže jen potvrzuje.

Tým je postaven na jistých výkonech gólmana Zbyňka Oštádala a útočné trojici Laštůvka, Dopita, Vobořil. Tomáš Laštůvka je obávaný střelec a vede tabulku střelců se 129 body s obrovským náskokem.

Matador Petr Dopita dokáže jak připravovat šance Laštůvkovi, tak mladému Martinu Vobořilovi, ale také pořádně zatížit konto soupeře svými brankami.

Po zimní přestávce nejprve Šumperk nejtěsněji prohrál v Náchodě 24:25 a v minulém kole si poradil doma s Bystřicí pod Hostýnem 29:25 a potvrzuje také stabilní formu.

Z domácího tábora se však ozývá, že si na Šumperk věří. Hostit vedoucí celek soutěže před domácím publikem je vždycky výzva a příležitost se ukázat. Před dvěma týdny litovelský celek zahájil odvety jistým vítězstvím 27:21 v derby v Kostelci na Hané, v minulém kole však utkání v Karviné s juniory bylo odloženo kvůli epidemii v karvinském celku.

Na utkání bude v domácí brance opět připraven Michal Baránek, a tak se diváci mohou těšit také na minisouboj skvělých brankářů. Litovelská síla v útoku je však rozložena mezi více hráčů, trenéři se budou především spoléhat na dobrou formu kapitána Barabáše na křídle, pivota Kuchaře a úderných spojek Schmalze, Pohlmanna a Číhala.

Sobotní utkání začíná v 17 hodin ve sportovní hale ZŠ Vítězná v Litovli.

Radovan Šimek

Související: VIDEO: Házenkáři vyhráli a jsou pořád první. Zářil Petr Dopita