Domácí družstvo využilo několik technických chyb šumperských hráčů, a tak si udržovalo vedení až do konce prvního poločasu.

Ve druhém poločase se hra šumperských hráčů zlepšila  hlavně zásluhou výborného výkonu brankáře Ošťádala, kdy se Šumperk dostal až do čtyřgólového vedení.

Čtyři minuty před koncem utkání vedli hosté 21:18, ale přišel zlom. Nepřesná střelba, následující sedmi metrové hody pro domácí a nepřesný verdikt rozhodčích 30 sekund před koncem utkání stanovil nerozhodné skóre.

Další utkání: sobota 17. listopadu, Šumperk versus MHK Karviná, 10.30, hala gymnázia. Autor: Jaroslav Krobot

Házená Uničov - TJ Šumperk 21:21 (12:11)

Šumperk: Ošťádal, Cimfl - Vobořil 9, Mikuláš 3, Nimmerrichter 3, Petrtýl 1, Korec 1, Burýšek 1, Drechsler 1, Hejný 1, Marek 1, Hruda, Kučera.