Jméno firmy nechtějí házenkáři zveřejňovat, přiznali ale, že nejmenovaný mecenáš naplňoval jejich klubový rozpočet zhruba z poloviny.

„Když nám to oznámil, strašně nás to vystrašilo. To víte, v této době přijít o takového sponzora, to není příjemné. Ale zatím to zvládáme, přemýšlíme, jak ušetřit a snažíme se peníze najít jinde,“ říká Jaroslav Krobot, předseda klubu házené TJ Šumperk.

Ten tak se svými spolubojovníky obchází šumperskou radnici, krajský úřad a potencionální sponzory, aby nahradil zhruba dvěstě tisícový výpadek v klubovém rozpočtu.

„Zatím jsme omezili jeden trénink ze tří týdně v hale šumperského gymnázia, takže s přípravou to není o moc horší. Jarní část sezony určitě odstartujeme a určitě nebudeme mít nějaké tréninkové manko. Plánujeme, že muži na zápasy nebudou jezdit autobusem, ale auty. Mládežnických týmů se potíže s penězi nedotknou,“ vysvětluje Krobot.

Informace o finančních potížích šumperské házené vypluly na povrch před vánočními svátky a mezi sportovní veřejností vyvolaly rozruch. Šumperští házenkáři patří mezi neryzejší amatéry, skromnější podmínky pro přípravu si už popravdě nelze představit.

„Odezvu to opravdu mělo, jde teď o to, aby to mělo odezvu například i u radnice nebo u sponzorů. Nemáme jen muže, ale i mládežnické celky a v poslední době nám přibývá malých dětí, což je výborné, ale rádi bychom měli pro všechny zázemí,“ konstatuje šéf šumperských házenkářů.

Mužský tým šumperské házené hraje 2. ligu a do jarních odvet vstoupí na druhém místě. Šumperští házenkáři patří už dlouhé roky k elitě druhé ligy, jednu sezonu dokonce nakoukli do 1. ligy. V prosinci si na své konto připsali historický úspěch, když přes prvoligová Napajedla a extraligovou Kopřivnici postoupili až do čtvrtfinále Českého poháru, kde je vyřadil až pozdější vítěz ČP Dukla Praha.