Z Plzně se body nevozí, ale šumperským házenkářům se to povedlo. Po nepřesvědčivém výkonu minulý týden to byla parta, jak ji známe, i když nebyla v plné sestavě.

První poločas byl vyrovnaný a družstva se střídala ve vedení až do 25. minuty kdy byl stav 11:11. Na šumperských hráčích byla znát únava z dlouhé cesty a dvěma góly po sobě se domácí dostali na vedení.

Začátek druhého poločasu patřil domácím, když se v přesilové hře dostali do čtyřbrankového vedení. To bylo od domácích hráčů vše, na co se zmohli. Šumperk bojoval jako o život a následovala jeho šňůra pěti branek.

Od vyrovnaného stavu v 9. minutě druhé půle 17:17 každé družstvo vždy dávalo po jedné brance až do 21. minuty na stav 25:25.

Pak přišla další série pěti šumperských branek a skóre 25:30.

O výhře hostů rozhodl výborný výkon brankáře Ošťádala, skvělá spolupráce v útoku s pivotem, neomylná střelba sedmimetrových hodů Tomáše Laštůvky a hlavně velká vůle po vítězství všech šumperských hráčů.

Jaroslav Krobot

Košutka Plzeň - TJ Šumperk 28:32 (13:11)

Šumperk (branky): Ošťádal - Laštůvka 11, Nimmerrichter 6, Korec 5, Dopita 3, Vobořil 3, Drechsler 3, Marek 1, Hejný. Vyloučení: 5:4.