Vyhecované utkání přineslo Šumperku zaslouženou výhru, leč nejen se soupeři budou asi muset bojovat nečekaní lídři druhé nejvyšší soutěže. Šumperku sudí vykartoval Vobořila, Nimmerrichtera a dokonce i kanonýra Laštůvku.

Přemek Nimmerrichter musel do šaten již ve 4. minutě utkání za údajnou nadávku směrem k sudímu. Martin Vobořil viděl červenou po třetím dvouminutovém trestu (za tři vyloučení je v házené automaticky červená karta). Tomáš Laštůvka byl vyloučen po utkání. V poslední sekundě se probil brankovištěm, dal gól, sudí ale tvrdí, že skóroval po odpískání, tudíž mu dali červenou kartu za nesportovní chování.

„V hale byl veliký rachot, Tomáš opravdu nic neslyšel, kdyby třeba trefil gólmana, ale on dal gól a byl za to vyloučen. Je to paradox, Laštůvka je nejslušnější hráč v lize. Jestli mu něco můžu vyčítat, tak to, že je tak hodný,“ říká Petr Dopita, hrající kápo šumperských házenkářů.

„Píšu na svaz dopis, chci, aby si funkcionáři prohlédli videozáznam, rozhodnutí rozhodčích jsou k diskusi. Nechci, abychom dostali stop pro hráče s červenými kartami,“ vysvětluje Jaroslav Krobot, šéf šumperské házené a sám extraligový rozhodčí házené.

Vobořil za tři dvouminutové tresty a následnou červenou kartu nebude stopkou potrestán, podmínku by měl dostat Tomáš Laštůvka, jeden zápas stop ale hrozí Nimmerrichterovi.

„Laštůvku asi obhájíme, ale Přemek patrně nějaký trest dostane,“ míní Dopita.

Utkání provázela velmi bouřlivá atmosfér, do Prahy dorazila i dvacítka šumperských fanoušků. Dlouho bylo utkání velmi vyrovnané herně i výsledkově.

„Domácí měli velmi rychlé akce, na dvě nahrávky a zakončovali, byli opravdu velmi dobří,“ konstatuje Dopita.

Šumperk přežil několik oslabení, dvakrát i ve čtyřech hráčích, za Nimmerrichtera pak 2+2 minuty oslabení.

Od dvacáté minuty druhé půle ale začal čarovat tradičně vynikající šumperský gólman Zbyněk Ošťádal, Šumperk šel do čtyřbrankového brejku, který nakonec těsně uhájil.

TJ Chodov-Praha – TJ Šumperk 34:35 (18:21)

Šumperk: Ošťádal, Cimfl - Laštůvka 17, Korec 7, Vobořil 6, Mikuláš 2, Drechsler 2, Hejný 1, Kranich, Dopita, Nimmerrichter, Petrtýl.

tabulka