„I když v ten samý den hrálo jejich áčko, čekali jsme těžký zápas. Přece jen se stále jedná o Zábřeh. Vůbec jsme si nemysleli, že dáme v první půli dva góly," popisoval zápas tento devatenáctiletý borec.

„O přestávce jsme si pak řekli, že zatneme zuby, zatlačíme je ještě více a prostě vyhrajeme. A to se, i přes vyrovnání, podařilo. Sice jsme v posledních pěti minutách nedokázali moc udržet balon a dvakrát inkasovali, ale nakonec to zůstalo doma," dodal.

Prokop v zápase nejdříve otevřel skóre v deváté minutě a poté dal asi nejdůležitější branku. Podařilo se mu totiž skórovat pouhé dvě minuty poté, co zábřežští vyrovnali z 0:2 na 2:2, čímž je znovu na dlouhou chvíli vyhodil ze sedla.

„První můj gól padl poté, co jsem uviděl volné místo, do kterého jsem naběhl, můj spoluhráč v tu chvíli vyhrál bitvu o míč a posunul mi jej přesně na nohu. Pak jsem už běžel sám na bránu a trefil se k tyči. Při druhé trefě jsem si naběhl mezi dva hráče a po přihrávce Antonia Cakirpaloglua jsem míč do brány dopíchl skluzem," popsal, jak k jeho chvílím slávy došlo.

Bratrušov se pak ještě zásluhou Hlavinky a Pantlíka dostal do vedení 5:2, které málem ztratil dvěma inkasovanými brankami v závěru. „Mysleli jsme si, že už to v poklidu ubráníme. Soupeř se ale do nás zakousnul stejně, jak my předtím do něj a my ztráceli míče a dělali chyby," vysvětlil důvody kolapsu, který tak tak pro Bratrušov neskončil velice bolestnou ztrátou.

Cítil jsem se nad očekávání dobře

Nejen pro aktuálně šestý tým okresního přeboru, ale i pro samotného hráče se jednalo o velice úspěšný zápas. Prokop v něm totiž nastoupil po předlouhém a velice nepříjemném zranění a ukázal, že může být stále konkurenceschopný.

„Měl jsem zlomený kotník. Chodit jsem začal až těsně před Vánoci a předtím jsem odehrál jen sedm zápasů. Uvidíme, jak to půjde dál. Musím ale říci, že proti Zábřehu se mi hrálo velmi dobře. Až nad očekávání," říkal spokojeně.

Prý mám na víc

A jelikož je Martin Prokop ve svých devatenácti letech stále poměrně mladý, nemohla jej na závěr logicky minout otázka na jeho zamýšlenou fotbalovou budoucnost.

„Kluci z týmu mi říkají, že mám na víc. Já sám si to o sobě ale až tak nemyslím, i když bych si to samozřejmě přál. Zatím mi žádná nabídka z vyšší soutěže nepřišla. Bylo by ale fajn zahrát si jednou třeba v krajském přeboru. Anebo i výš. Do toho se ale teď moc zamotávat nechci. Co se stane, to se stane," uzavřel.