Jak se vlastně dívka dostane ke sportům jako je fotbal a hokej?
Od malička jsem měla sport ráda, především pak právě fotbal a hokej. Ke sportu mě přivedli kluci z Tatenic, odkud pocházím. S nimi jsem si vždycky chodila zakopat. Potom můj brácha začal hrát hokej, tak jsem si řekla, že to taky zkusím a moc mě to baví. V hokeji jsem ale zatím ještě takový začátečník a spíše se ho teprve učím.

Není tak v tobě trochu touha se klukům ve sportu vyrovnat? Dá se to tak říct. Holky od nás z vesnice byly většinou jenom na nějaké procházení, ale já mám ráda adrenalin a dělat sport je lepší, než hospoda.

Děláš kromě fotbalu a hokeje i jiný sport?
Zkusila jsem třeba volejbal nebo basket, ale musím se přiznat, že ty mně moc nejdou, takže se držím jenom fotbalu a hokeje.

Jak se dají takové dva sporty zvládat? K tomu chodíš i do školy, to musí být docela náročné.
Je to náročné hlavně časově, ale dá se to zvládnout. Přijedu třeba z hokeje, potom pospíchám do školy. Hokejové tréninky máme třikrát týdně, s fotbalem trénujeme jednou do týdne a o víkendech zápasy.

Máš ve fotbale a v hokeji konkrétní vzory? Řada hráčů obdivuje třeba Nedvěda nebo Jágra.Já taková nejsem a vyložený vzor nemám. Hraji prostě tak, jak to cítím, zkrátka sama za sebe. Fotbal i hokej samozřejmě sleduji v televizi, ale většinou pouze reprezentační zápasy.

Jak vůbec reagují kluci na skutečnost, že holka hraje fotbal a hokej? Když někam přijdu, tak to raději neříkám a snažím se to spíše udržet v tajnosti. Není potřeba to hned rozhlašovat (smích). Pokud si jdu s kluky zahrát, někdy to i poznají a potom třeba řeknou, jestli jsem náhodou už fotbal někdy nezkoušela.

Máš ve sportu konkrétní cíl, nebo ho bereš spíše jako relax a zábavu?
Sport je pro mě hlavně zábava a určitý cíl nemám. Snažím se prostě co nejlépe využít svůj volný čas. Je to lepší, než se někde poflakovat. Ve sportovním kolektivu si člověk navíc užije plno srandy.