Tým, který v minulosti několikrát vyhrál 2. ligu a odmítnul do 1. ligy postoupit, to přece jen nakonec zkusil a coby nováček většinu času strávil na první příčce 1. ligy.

Poslední utkání sezony hraje Šumperk doma netradičně v sobotu. Soupeřem bude Chodov, který je osmý a je již v lize zachráněn.

Navíc jediný další adept na čelo tabulky tým Bystřice absolvuje v sobotu utkání na palubovce Litovle, což znamená, že vyhrát bude pro druhý tým tabulky nesmírně obtížné.

„Kluci jsou z toho, že můžou vyhrát soutěž, úplně nadšení, jsou v eufórii. Strašně chtějí v sobotu vyhrát, to si neumíte představit,“ říká Jaroslav Krobot, předseda šumperské házené.

Přestože má Šumperk první místo na dosah, je jisté, že do extraligy nevstoupí.

„Ještě jsme se o tom nějak vážně nebavili, vždyť jsme ještě ani soutěž nevyhráli, ale na extraligu opravdu nemáme ani kádr, ani peníze, tahle varianta není v Šumperku možná,“ vysvětluje šéf šumperské házené.

Přesto bude letošní ročník na dlouho (a patrně navždy) nejslavnějším v historii šumperské házené.

Jak házenkáři oslaví eventuální první místo v 1. lize?

„Hned po utkání jdeme na společnou večeři, ale jestli myslíte nějaké oslavy, jako měli třeba hokejisté s představiteli města, tak to nevím. Když jsme loni postoupili do první ligy, byl jsem bez hráčů u starosty a dostal jsem kávu, tak třeba to letos bude větší akce,“ směje se Jaroslav Krobot.

Utkání Šumperk versus Chodov se hraje v sobotu 7. května od 15.00 hodin v hale šumperského gymnázia.

tabulka