„Naším cílem je vyhrávat úplně každý zápas,“ burcuje šumperský kapitán Jiří Trávníček, jenž výhru nad Prostějovem režíroval hattrickem.

Váš nedělní zápas s Prostějovem byl ofenzivně laděný, padlo celkem patnáct branek. Kdy se lámal chleba?

Bylo to hlavně od začátku strašně tvrdé utkání. Povedl se nám start, dali jsme hned gól z přesilové hry, ale soupeř hrál hodně agresivně. Měli jsme zápas prakticky celou dobu pod kontrolou, jen měl zbytečně agresivní průběh. Nechci hodnotit výkon sudích, ale nechali si duel utéct už v první třetině, podle čehož vypadal celý jeho zbytek.

Prožíváte parádní start do divizní sezony. Na kontě zatím máte pět výher a jedinou porážku, co na to říkáte?

Jsme samozřejmě rádi, jen musíme takhle pokračovat i dál. I když zatím přišla jediná porážka, tak je to pro nás zklamání, protože chceme vyhrávat úplně každý zápas. Ale doposud byla sezona v rámci možností dobrá, jelikož vítězíme. Nesmíme nicméně usnout na vavřínech.

Jaké jsou cíle Asperu v aktuálně rozehraném ročníku?

Cílem je vyhrávat každý zápas, pokud to bude jen trochu možné. A na konci sezony na tom chceme být co nejlépe.

Vedete šumperské bodování i střeleckou statistiku týmu. Jste se svými výkony spokojen, nebo od sebe očekáváte ještě víc?

Určitě cítím, že bych měl být hráčem, který dává hodně gólů. Mám to štěstí, že hraji v lajně, kde mi ostatní kluci skvěle pomáhají. Sobotní zápas proti FBS Olomouc mi moc nevyšel, s Prostějovem už to bylo o něco lepší. Jsem tady od střílení branek a chci, aby jich bylo co nejvíc, to je můj úkol.

Co za důležitý poznatek si odnesete z víkendového dvojzápasu s Olomoucí a Prostějovem?

Asi hlavně to, že žádné utkání nekončí po první třetině a nesmíme polevit až do konce hrací doby. Taky musíme celkově vylepšit morálku, která nás často stojí spoustu času stráveného v oslabení. Je třeba se soustředit jen na svůj výkon a nic jiného neřešit.

Na co byste nalákal diváky a fanoušky, aby příště přišli v co nejhojnějším počtu?

Víme, že konkurovat hokeji je hrozně těžké. Ale poslední dobou se nám daří pár lidí přilákat, navíc máme ambice hrát na horních příčkách tabulky. Chceme mít jednou v Šumperku na florbale narvanou halu, proto musíme předvádět dobré výkony. Fanouškům chci vzkázat, že když přijdou, budeme tvrdě dřít tak, aby mohli být hrdí na nás i na svoje město, budeme hrát pro ně.

Fotbalisté Přerova (v bílém) podlehli FK Šumperk 1:2.
Viktorka nezvládla existenční bitvu se Šumperkem. Ten si odvezl všechny body