V neděli 22. února zde změří síly v tradičním běžkařském závodě JeLyMan. Závod, jehož organizátorem je tradičně SK Severka Šumperk ve spolupráci s ČSTV Šumperk a horským hotelem Paprsek, se letos koná již po osmnácté.

Závodníci budou rozděleni do několika věkových kategorií a vydají se na 40 a 20 kilometrů dlouhé tratě.

Pro všechny účastníky závodu bude na občerstvovacích stanicích přichystán čaj, iontové nápoje, ovoce, čokoláda, pečivo a v cíli se budou moci těšit na teplou polévku .

Závod odstartuje hromadným startem ve dvou vlnách. Jako první odstartují v 10.30 hodin závodníci z vyšších výkonnostních kategorií, kteří poběží 40 kilometrů. Závodníci, kteří poběží 20 kilometrů, se vydají na trať v 10.40 hodin.

„Počasí nám přeje, sněhové podmínky budou o víkendu naprosto ideální. Na přípravu tratě nasadíme tu nejlepší dostupnou techniku, takže tento závod bude rozhodně stát za to“ vzkazuje všem fandům běžkařům provozovatel ski areálu Paprsek Miloslav Mika.

Zájemci se mohou do závodu přihlásit na horské chatě Paprsek v neděli 22. února od 8.00 do – 9.30 hodin nebo pomocí přihláškového formuláře na internetové stránce závodu http://jelyman.ssu.cz/.