Jesenická florbalová liga, 5. a 6. kolo

Jeseník – Opravdu překvapivé výsledky přineslo 5. a 6. kolo Jesenické florbalové ligy: vinou nemocí byly totiž skoro všechny týmy oslabeny.

27.11.2009

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Škvára

Ale začněme od prvního zápasu. Blue team si vyšlápl na lídra tabulky SOUp Jeseník a díky remízovému zápasu ho obral o první body v soutěži. Zápas byl až nečekaně vyrovnaný a Blue team cítil šanci na vítězství, ale SOUp si konec zápasu pohlídal a remíza je opravdu spravedlivá.

Ve druhém zápasu vyzval domácí tým SOŠ a SOUz Horní Heřmanice tým OU Lipová a konečně si připsal první body do tabulky. Na svého soupeře domácí vlítli jako uragán a první třetina v poměru 4:1 tomu napovídá, v prostřední části si své vedení pohlídali další brankou a v závěrečné třetině se od stavu 6:1 domácí tým zaměřil spíš na bránění, OU Lipová si proto vytvořila závěrečný tlak, ale dva jejich góly už s výsledkem nic neudělali.

V dalším utkání na sebe narazily týmy Static-X-teamu a Blue teamu, v první třetině bylo utkání naprosto vyrovnané, ale ve druhé třetině nasázel Static-X-team soupeři čtyři branky a konec zápasu si Static pohlídal.

Divočáci Bělá vyzvali na souboj SOUp Jeseník a určitě se chtěli na soupeře vytáhnout, ale vedoucí tým tabulky nenechal nic náhodě a po dvoubrankovém vedení po první třetině zápas kontroloval a maximálně na snížení o jednu branku soupeři nic nedovolil a připsal si další důležité body do tabulky před pronásledovateli.

Mlýnice Jeseník nastoupila s chutí odčinit minulý nezdar v podobě porážky ve čtvrtém kole a pustila se v zápase s OU Lipová do nátlakové hry, po dvou třetinách vedla Mlýnice už sedm nula a i v posledním dějství přidali další tři branky a s přehledem vyhráli.

Domácí tým SOŠ a SOUz Horní Heřmanice povzbuzen výhrou v předešlém utkání si brousil zuby i na Static-X-team. První třetina dopadla lépe pro Static, který ji vyhrál 3:1, ale ve druhém dějství se domácí tým zvedl a skóre třemi góly otočil na svou stranu. Třetí třetina vyzněla opět lépe pro Static, i když výhru na svou stranu otočil až v úplném závěru, kdy hráči SOŠ a SOUz vyrobily dvě hrubky, které Static stoprocentně využil. Tímto vítězstvím se Static dostal už na třetí místo tabulky a určitě bude zle dotírat na vedoucí duo ligy.

K poslednímu zápasu dne nastoupily týmy Mlýnice a Divočáků, zápas měl jasného favorita a k překvapení nedošlo. Mlýnice se hned od začátku do svého soupeře pustila a soupeři nasázela osm branek. Divočáci se snažili, ale na jednoduchou a přesnou hru Mlýnice nestačili.

Další pokračování florbalové ligy je na programu již v úterý 1. prosince od 16.00 hodin v hale SOŠ a SOUz Horní Heřmanice. Více informací o Jesenické florbalové lize najdete na webových stránkách - www.jsfl.estranky.cz.

Radek Franek

Blue team - SOUp Jeseník 3:3 (1:1, 1:1, 1:1)
Hladký ml. 2, Klinec - Domes 3

SOŠ a SOUz Horní Heřmanice - OU Lipová 6:3 (4:1, 1:0, 1:2)
Franek 3, Zicháček 2, Opáleník - Vaněk 2, Zachar

Static –X-team - Blue team 6:3 (1:1, 4:0, 1:2)
Trsťan 2,Brezniak, Podhorný, Vlček, Lutonský - Hladký ml. 2, Hladký st.

Divočáci Bělá - SOUp Jeseník 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)
Filípek 2, Rychlý - Schindler 2, Viterna 2, Domes

OU Lipová - Mlýnice Jeseník 1:10 (0:3, 0:4, 1:3)
Vaněk – Surových 3, Bartošík 3 , Guzej 2, Mondek, Petr

SOŠ a SOUz Horní Heřmanice - Static-X-team 5:7 (1:3, 3:0, 1:4)
Franek, Zicháček, Opáleník, Sedlář, Kadlčík - Lutonský 4, Vlček 2, Trsťan

Divočáci Bělá - Mlýnice Jeseník 3:8 (1:3, 2:2, 0:3)
Filípek 2, Procházka - Guzej 4, Surových 2, Petr, Pergler

Kanadské bodování
1. Bartošík (Mlý) 23 bodů (18+5), 2. Guzej (Mlý) 22 bodů (13+9), 3. Hladký ml. (Blu) 14 bodů (10+4)

27.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Škola začala učit první včelaře, gymnázium láká na sportovní lezení

Blanka Poštulková z Loštic při otevření Tvarůžkové cukrárny v Olomouci v březnu 2015.

Živnostníci ze severu bodovali, nejvíc Blanka Poštulková z Loštic

Novou dráhu na letišti vybudují až příští rok. Bude bezpečnější a méně hlučná

Nová moderní dráha na šumperském letišti začne sloužit až příští rok. Původně se měla pokládat ještě letos, ale radní soutěž na zhotovitele zrušili a vypíšou jí znovu.

Draci začali v Opavě dobře, potom ale nezvládli závěr

Zatímco v prvním vzájemném utkání proti opavskému Slezanu si Draci na své druholigové konto připsali jednoznačné vítězství, tentokrát neuspěli. Ve středečním duelu 12. kola těsně prohráli.