V první zápase se představil tým SOŠ G a P Jeseník, který vyzval nováčka soutěže Pantery Vidnava. Ti se svého papírově silnějšího soupeře ze SOŠ G a P vůbec nezalekli a velmi bojovným výkonem po celou dobu zápasu na sobě nedali znát, že s florbalovou ligou teprve začínají.

Panteři Vidnava si tak tříbodovým ziskem polepšili v již tak vyrovnané tabulce. Ve druhém zápase nastoupil domácí výběr SOŠ a SOUz Horní Heřmanice a Blue team. Toto utkání bylo jako na houpačce, v první třetině byl lepší domácí tým, ve druhé třetině zase Blue a poslední třetí část byla vyrovnaná. Zápas tak skončil remízou a spravedlivou dělbou bodů.

Ve třetím zápase dne nastoupila Mlýnice Jeseník a OU Lipová. Mlýnice nedala soupeři žádnou šanci a s přehledem si připsala tři body za výhru.

Čtvrtý zápas svedl dohromady Žulovou a Pantery Vidnava. Panteři povzbuzeni předchozí nečekanou výhrou neměli se soupeřem žádné slitování a po šesti brankách v jeho síti si tak připsali další body a tím i značný posun v tabulce.

Páté utkání přineslo další překvapivý výsledek. Domácí SOŠ a SOUz Horní Heřmanice poprvé po několika letech v soutěži porazil Static-X-team. V zápase měl sice Static míček více pod kontrolou, ale bohužel i v tomto sportu se hraje na góly. Hráči SOŠ a SOUz Horní Heřmanice předvedli velmi odhodlaný výkon, který korunovali tříbodovým ziskem.

V dalším zápase nastoupila Žulová a Blue team. V tomto zápase se v prvních dvou třetinách trochu jiskřilo, kdy nad hrou vyhrávaly osobní souboje, ale po odskočení na rozdíl dvou branek pro Blue team se utkání zklidnilo a poté v klidu dohrálo. Blue team se touto výhrou posunul již na třetí příčku v tabulce.

V dalším zápase se představil Static-X-team a dosavadní lídr tabulky Chlupatí. Static začal utkání lépe a zejména v první polovině zápasu byl lepším týmem, druhá polovina zápasu však byla v režii Chlupatých, ti si zlepšeným výkonem připsali výhru a tím i udržení první pozice v lize.

V poslední zápase dne nastoupila OU Lipová a hráči SOŠ G a P Jeseník. Hráči Jeseníku si s chutí zastříleli a OU Lipová si tak i přes zlepšený výkon bude muset počkat na svůj první bodový zisk. Zápas o první místo mezi Mlýnicí Jeseník a Chlupatými byl přeložen. Více na www.jsfl.estranky.cz

Radek Franek

GaP Jeseník - Panteři Vidnava 4:5 (1:2, 2:1, 1:2)

Doubek 3, Dostál - Vysloužil 2, Bandy 2, Barvík

SOŠ a SOUz Horní Heřmanice - Blue team 3:3 (2:0, 0:3, 1:0)

Franek, Sýkora, Zicháček - Švec 2, Jankes

OU Lipová - Mlýnice Jeseník 2:12 (0:5, 0:1, 2:6)

Gábor, Chytil - Pergler 4, Smatana 4, Petr M. 3, Surových

Žulová - Panteři Vidnava 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)

Bytomský - Bandy 3, Šultys 2, Pokuta

SOŠ a SOUz Horní Heřmanice - Static-X-team 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)

Zicháček 4, Franek - Brezniak, Koriťák, Drahoňovský, vlastní

Žulová - Blue team 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Červenka J. - Hladký ml. 2, Hladký st. 2, Kroupa

Static-X-team - Chlupatý (H)údy 3:5 (2:1, 0:2, 0:2)

Koriťák 2, Podhorný -Stavianis 3, Novák, Píšek

OU Lipová - G a P Jeseník 2:9 (0:3, 1:3, 1:3)

Chytil, Gábor - Doubek 4, Dostál, Trlica, Kozák, Řeřucha, Klaban

Mlýnice Jeseník -Chlupatý (H)údy přeloženo

tabulka