Závod v běhu na lyžích klasickou technikou odstartuje v sobotu 18. února v 9 hodin od nádrže Krásné na okraji Šumperka.

„Petr má v plánu strávit v Jeseníkách tento týden rodinnou dovolenou. Kontaktoval nás, že by si ji rád zpestřil v rámci přípravy na triatlonovou sezonu právě startem na Jesenické čtyřicítce. Tato nabídka nás samozřejmě potěšila a jsme velice rádi, že budeme moci přivítat takovou sportovní osobnost,“ prozradil organizátor Pavel Zitta.

Osmatřicetiletý profesionální sportovec Petr Vabroušek se specializuje na Ironman, tedy nejnáročnější verzi triatlonu, která obnáší 3,8 kilometrů plavání, 180 kilometrů na kole a běžecký maratón. Loni například skončil na Havaji třicátý a mimo jiné také ovládl Světový pohár v dlouhém triatlonu. Zvládnout čtyřicet kilometrů ve stopách Jesenické čtyřicítky však pro něj i tak nemusí být hračka.

„Údajně to bude jeho poprvé v tomto sportovním odvětví, na běžkách prý totiž ještě nikdy nezávodil, tak si to chce vyzkoušet,“ dodal Pavel Zitta.

Zájemci o start, kteří se nestihli přihlásit elektronicky, se mohou zaregistrovat ještě den před závodem, tedy v pátek 17. února od 14 do 20 hodin v prostoru startu a cíle u nádrže Krásné. Všichni účastníci také budou mít možnost využít služeb zkušeného servismana a nechat si lyže za zvýhodněnou cenu v rámci závodu od třicet korun profesionálně připravit.