Nadějní lezci soutěže absolvovali na nové rozlehlé stěně. Pro každou kategorii pořadatelé připravili pět cest se vzrůstající obtížností, o zábavu a motivaci bylo postaráno.

V nejmladším oddílu (ročníky narození 2010) Jesenické reprezentovala Mia Migalová, která vyrazila teprve na své druhé závody v lezení na obtížnost. Přestože proti sobě měla zkušenější soupeřky, obsadila pěknou druhou pozici, za niž obdržela stříbro.
„V kategorii D, do nichž patří ročníky 2008 a 2009, zalezli v nabité konkurenci velmi dobře Adéla Vaňková a Ondřej Migal. Brali páté, respektive sedmé místo,“ prozradil předseda spolku Horolezci Jeseník David Migal.

Pátá skončila i starší sestra Adély Vaňkové Barbora, mezi chlapci ročníků 2004 a 2005 obsadil šestou příčku Petr Šimčík. Jeho výkony by do budoucna měly ještě stoupat, postupně se totiž vrací do kondice.

Nadšení a týmový duch

Jednoznačně největší úspěch však vydřela studentka sportovní třídy Gymnázia Jeseník Johana Vokalová. S obtížnými cestami si poradila ze všech nejlépe a v nejstarší kategorii A získala zlatou medaili.

„Jako trenéry nás výsledky potěšily,“ měl radost David Migal. „Ale ještě lepší je nadšení, týmový duch a spolupráce všech závodníků. Ačkoli naše sestava pro nemoci a zranění nebyla kompletní, přivezli jsme si cenná umístění. Věříme, že pro finálový závod Českého poháru mládeže, který pořádáme 1. prosince na nové stěně jesenické haly, už budeme všichni připraveni,“ uzavřel.

Výsledky Horolezců Jeseník

Mia Migalová (kategorie E, 2. místo)
Adéla Vaňková (kategorie D, 5. místo)
Ondřej Migal (kategorie D, 7. místo)
Barbora Vaňková (kategorie B, 5. místo)
Petr Šimčík (kategorie B, 6. místo)
Johana Vokalová (kategorie A, 1. místo)