„Díky dobré přípravě a novým technologiím se nám dařilo při prezentaci i závodě dodržovat časový harmonogram a plynulost soutěže,“ těšilo předsedu spolku HOROLEZCI Jeseník Davida Migala. „Cesty připravil a měl na starost hlavní stavitel Jan Šolc, společně s místními pomocníky postavili desítku tras. Tedy pro každou kategorii čtyři, z toho vždy jednu společnou.“

Na lezecké stěně se postupně ukázalo 88 snaživců, kteří bojovali nejen o umístění v daném závodě, ale také o poslední body do celkového pořadí Českého poháru. Protože se v některých kategoriích lezcům a lezkyním podařilo na prvních místech urvat stejný výsledek, muselo rozhodovat tzv. superfinále.

„I když to byla pro některé závodníky už pátá cesta odpoledne, poprali se s ní bravurně a atakovali horní část téměř jedenáct metrů vysoké stěny,“ doplnil ještě Migal.

Domácí zástupci sice na medailové pozice v celkovém hodnocení Českého poháru nedosáhli. Zklamaní být ale nemuseli, předvedli slušné výkony. V jesenickém závodu dopadli následovně: Mia Migalová (10. místo), Matěj Braun (8. místo), Ondřej Migal (15. místo), Adéla Vaňková (15. místo), Petr Šimčík (10. místo) a Barbora Vaňková (15. místo).