V rámci závodů v tomto lázeňském městě je to zatím nejvíce v historii. Pro chlapce a dívky z každé kategorie byly připraveny dvě kvalifikační cesty.

V první cestě kategorie U10 bojovali účastníci v kolmém profilu po velkých oblých chytech. Ve druhé potom v mírně převislém profilu ve spodní části se strukturami, přecházejícími opět v obliny a na konci s malými lištami a technickými kroky.

Kategorie U12 poté musela bojovat v první cestě na převislém profilu a během druhé na tzv. zlomech, kde se střídá položená a převislá část stěny. Chyty vyskytující se v těchto kvalifikacích, tak byly spíše malé lišty, placky a miniaturní stupy.

Poslední a nejstarší závodníci ve věku 12 a 13 let čelili v první cestě výzvě v podobě převislé oblé stěny. Druhá méně složitá, ale zase technicky náročnější cesta, vedla nejprve v kolmém profilu po malých stupech gradující malým převisem s lištami.

Do finále se dostalo vždy osm nejlepších závodníků z České republiky po kvalifikaci. Jejich řady však rozšířili také účastníci z Polska, kterých se do Jeseníku sjelo nemalé množství.

Nestalo se žádné překvapení a do finálových bojů postoupili všichni lezci figurující na prvních příčkách celého seriálu.

Ve finále byly všechny cesty byly postaveny v největším převisu, který jesenická stěna může nabídnout, tedy o výšce přes deset metrů.

Stavěči mladé lezce rozhodně nešetřili. Ve stěně se střídaly oblé chyty s lištami a silové kroky se měnily v technické pasáže a zpět.

Z jesenických želízek v ohni nejlépe dopadla Mia Migalová, která se probojovala až do finále, kde obsadila pátou příčku. Těsně před branami finále i přes dobrý výkon v kvalifikaci zůstali Matěj Braun (9. místo) a Klára Kroupová (10. místo).

Výsledky (medailové pozice)

U10 chlapci

1. Paar Adam (Hovrch Nové Město nad Metují)

2. Školař Dan (Sokol Brno)

3. Suchý David (Vtahu)

U12 chlapci

1. Uherec Lukáš (Hovrch Nové Město nad Metují)

2. Bernard Adam (HK Jihlava)

3. Čermák Šimon (Sokol Brno)

U14 chlapci

1. Danda František (HO Pohodička Slaný)

2. Šikula Jaroslav (SK Prostějov)

3. Jaroš Václav (Sokol Brno)

U10 dívky

1. Bodanská Adéla (Vertikon Zlín)

2. Capandová Sára (Vertikon Zlín)

3. Maršálková Vendula Marie (Tendon Blok Ostrava)

U12 dívky

1. Chomynová Laura (Green trees monkeys)

2. Paarová Natálie (Hovrch Nové Město nad Metují)

3. Preislerová Klára (Green Trees Monkeys)

U14 dívky

1. Mihalčíková Anna (Tendon Blok Ostrava)

2. Bernardová Barbora (HK Jihlava)

3. Pařilová Valérie (Sokol Brno)