Jednalo se zároveň o zahajovací závod CZECHMAN TOUR (Český pohár v dlouhém triatlonu) a sešla se zde celá česká i slovenská špička na ironmanských vzdálenostech.

Na start závodu se postavilo 237 mužů a žen. Kromě horkého počasí na závodníky čekalo 3,8 km plavání v řece Váh, 180 km cyklistiky a nakonec maratonská část běhu, která závodníky vedla do městského parku v Piešťanech.

David Jílek v plavání v prvním kole nabral trochu ztrátu kvůli rozepnutému dresu, což se mu podařilo v prvním výběhu z vody vyřešit, a dotáhl se na čtyřčlennou skupinku, se kterou doplaval celou plaveckou část.

Cyklistika byla ve znamení horka, větru a roviny, která zábřežskému triatlonistovi moc nesedí. Díky neustálým změnám tempa a snaze lehce poodjet soupeřům však cyklistická část rychle uběhla.

Prvních 30 km běhu se David Jílek v úmorném vedru se neustále držel po boku triatlonové legendy Petra Vabrouška ve snaze udržet boj o druhé místo v kategorii mistrovství České republiky.

,,Od Slatinského s Jílkem jsem se odpoutal na začátku běhu. Ovšem Davida Jílka se mi podařilo setřást až v průběhu 30. kilometru. Těsně před tím nás ale předběhl výborně běžící Holub. Bitva o stříbro a bronz v rámci mistrovství České republiky ale pokračovala,“ popisoval Vabroušek.

David Jílek však musel kvůli křečím několikrát zastavit a boj o druhé místo nakonec přehodnotil na kontrolování bronzové příčky. Do cíle doběhl v čase 3 hodiny a 4 minuty a v součtu pak v osobním rekordu na dlouhých tratích v čase 8 hodin 46 minut.

,,Závod byl od startu až do cíle těsným soubojem se spoustou nástupů. To mě moc bavilo,“ pochvaloval si stříbrný Vabroušek, který nestačil jen na krajana Tomáše Řenče a Lucemburčana Godarta.

Cenný Jílkův bronz v rámci českého mistrovství byl tedy na světě. V celkovém pořadí skončil borec ze Zábřehu na pátém místě.