Jubilejní třicátý ročník ProKennex Cupu odstartoval turnaj bývalých reprezentantů a ligových hráčů. V něm zvítězil pár Trávníček, Mařík, který ve finále zdolal Čížka s Krásným 6:3.

Na kurtech se objevily i známé osobnosti. Až do finále došel známý bavič Petr Rychlý, který nastoupil ve dvojici s bývalým daviscupovým reprezentantem a vítězem třiceti turnajů ATP v deblu Davidem Riklem.

Finále proti Zemkovi s Huťkou mladším bylo vyrovnané do posledního míčku. Rychlý s Riklem zvítězili až v tie-breaku. Herec zápas hodně prožíval. „Jóóó, Peťa se vrááátil,“ hlasitě hecoval sám sebe po jednom z úspěšných úderů.

Akce Bezpečnost bez hranic 2017 v Jeseníku
V lázních se předvedli parašutisté i policejní koně, pomohli malému Matějovi

Jet takovou dálku za to stojí

Bavič ukázal, že tenis umí, a častokrát sklidil uznalý potlesk fanoušků. Do Šumperka jezdí opakovaně a letos se mu podařilo obhájit titul.

„Je to jeden z mých nejoblíbenějších turnajů. Ta myšlenka, s níž bratři Huťkové turnaj před třiceti lety zakládali, se mi líbí natolik, že mi pokaždé stojí za to jet takovou dálku,“ řekl Deníku po vítězném finále Petr Rychlý.

Přiznal, že poctivě trénoval celé léto. „Využil jsem toho, že mám divadelní prázdniny a tím pádem víc volného času, takže jsem byl na kurtech dvakrát týdně a zahrál si i se známými tenisty. Snažil jsem se je nezklamat, ale nebyl jsem nervózní. Přijel jsem si to do Šumperka užít, finále bylo fajn a jsem rád, že byla i legrace,“ dodal herec.

Věra Čáslavská.
Jméno po Věře Čáslavské získá hala na Tyršově stadionu

Rozlučkový ročník

Letošní třicátý ročník byl ale poslední.

„Když jsme turnaj tehdy zakládali, byl určený pro hráče nad pětatřicet let, takže dnes je většina z těch tenistů, kteří pamatují začátky, na tom už hůře se zdravím. A navíc, v nejlepším se má přestat,“ vysvětlil Zdeněk Wiesner, který celé tři dekády na turnaji působil jako vrchní rozhodčí.

S myšlenkou na založení turnaje pro hráče nad pětatřicet let přišel tehdy šumperský rodák a výborný tenista Pavel Huťka.

Od roku 1994 se součástí akce stalo i klání osobností kulturního, politického a společenského života. Na šumperských kurtech si zahrálo mnoho známý tváří z televizní obrazovky, například Jiří Korn, Pavel Zedníček, Karel Šíp nebo Jan Rosák.

Pravidelně sem jezdil i Václav Klaus, a to i v době, kdy byl premiérem, předsedou parlamentu i prezidentem. 

Za nejvíce dopravně nebezpečné místo považují obyvatelé Jeseníku křižovatku u hotelu Praděd.
Příjemně je na náměstí, bojíme se na autobusáku, vzkazují lidé v pocitové mapě