Kanibalové měli na kontě dvě výhry z úvodního dvojutkání s bučovickými Pelikány z minulého víkendu. Do Brna ale jeli celkem s obavami, neboť Brno není jenom moravská metropole, nýbrž hlavní město českého baseballu, a tudíž prostor s největší hustotou skvělých baseballistů na kilometr. Jenže v prvním utkání to tak nevypadalo. Hodně vyhecovaní Kanibalové předvedli výbornou obranu a především vynikající nadhoz Luciána Bergra, se kterým si Hroši vůbec nevěděli rady. „Luciána bych chtěl zvlášť pochválit. Byl jedním z hlavních strůjců vysokého vítězství. S ním chválím i Libora Klimeše,“ uvedl kouč Kanibalů Konstantin Kavrentzis. „Ale povedl se celý zápas, trestali jsme chyby soupeře, byli agresivní na pálce,“ pochvaloval svůj tým Kavrentzis.

Jenže Kanibalové asi usnuli na vavřínech a do druhého utkání vstoupili hodně vlažně, v očekávání, že zápas opět dobře dopadne. V polovině utkání Kanibalové prohrávali o pět bodů, nakonec se ale zmobilizovali a v osmé směně stáhnuli na nadějných 10:8, což se nakonec ukázalo jako skóre konečné. „Výsledek vypadá, že jsme sehráli vcelku vyrovnaný zápas, ale není to pravda. Byli jsme opravdu špatní. Hlavně jsme špatně pálili,“ vysvětloval Kavrentzis.

Hroši Brno - Cannibals Šumperk 5:16 a 10:8
Cannibals:
Kavrentzis, Lipavský, M. Klimeš, L. Klimeš, Marek, Czyž, Dolina, Mikuška, J. Cáhlík, T. Cáhlík, Zelený, Komínek, Matuška, Bergr.