Na hřišti v Chocni ani jednou nezaváhali a přivezli dvě vcelku jednoznačné výhry. Tým šumperských Kanibalů se zařadil mezi favority letošní druhé nejvyšší soutěže. Na druhém místě Šumperk vystřídal velkoklub Arrows Ostrava, který dvakrát podlehl Liberci.

Orlice Choceň versus Cannibals Šumperk 4:10
Cannibals: Kavrentzis, Berger, Marek, Mikuška, Czyž, Dolina, T. Cáhlík, M. Klimeš, L. Klimeš, Langer, Zelený, Lipavský.

Na kopec (neboli nadhoz) poslal šumperský kouč Konstantin Kavrentzis patrně nejlepšího nadhazovače soutěže Luciána Bergra a domácí nestíhali. Jenže na druhé straně se zase příliš nedařilo šumperským pálkařům, kteří dlouho nedokázali trefovat slabší nadhozy domácích. Nějaký čas se proto oba týmy tahaly o vedení a až homerun šumperského Michala Klimeše utnul ambice domácích držet s Kanibaly krok. Šumperk pak přežil velkou krizi, když Berger daroval pět met soupeři, ale závěr opět patřil hostům. „Velmi dobrý baseball,“ pochvaloval si Konstantin Kavrentzis.

Orlice Choceň versus Cannibals Šumperk 4:7
Cannibals: Kavrentzis, Berger, Marek, Mikuška, Czyž, Dolina, T. Cáhlík, M. Klimeš, L. Klimeš, Langer, Zelený, Lipavský.

V odvetě začal na kopci Michal Klimeš a Kanibalové dlouho vedli 3:1, jenže slabší chvilka znamenala obrat až na 4:3 pro domácí. „Poslal jsem na kopec Michala Zeleného a ten nás vytáhl z problémů,“ konstatoval Kavrentzis. Dařilo se Liborovi Klimešovi, který zařídil většinu bodů Kanibalů. „Domácí na nás neměli,“ podotknul Kavrentzis.

O víkendu čeká Kanibaly jeden z nejtěžších soupeřů, loni druhý tým ligy Hluboká. „Je to výborný tým, ale ten jsme my už také, takže doma neplánujeme nic jiného, než vítězství,“ uvedl Kavrentzis.

Zápasy se odehrají na hřišti v Temenici, sobotní začíná ve 13.00 hodin.