Zkušený forvard v současnosti patří jednoznačně k nejlepším hráčům celé Chance ligy a mezi Draky by měl zaujmout jednu z klíčových rolí. Celek z podhůří Jeseníků bude spoléhat zejména na jeho produktivitu a pověst střelce.

Vždyť v dřívějších dvou ročnících za Jestřáby pokaždé pokořil během základní části hranici dvaatřiceti branek a mohl se pyšnit bilancí více než bod na zápas.

V letošní sezóně byl jeho příspěvek jen o malinko horší, i přesto opět velice kvalitní, když ve 34 zápasech zaznamenal 28 bodů (12+16).

„Lukáš je rozeným střelcem a jako bonus je našim odchovancem, což nám v aktuálním konceptu vyhovuje. V následující sezóně bude mít jednu z vůdčích rolí. Navíc je hráčem, který hrál hokejovou extraligu a dokonce si letos zahrál i za Spartu. Jeho zkušenosti budou potřeba,“ okomentoval Žálčíkův přesun do Šumperku na klubovém webu trenér Draků Martin Janeček.

Vedení šumperského hokeje tak zlákalo i třetího odchovance, jenž minulý rok působil v Prostějově. Již před nedávnem ohlásili návrat obránce Tomáš Drtil a útočník Daniel Vachutka, nyní oblékne dres Draků také Lukáš Žálčík.

Ten si kromě Jestřábů a mateřského Šumperku zahrál Chance ligu v minulosti rovněž za Beroun, Litoměřice a České Budějovice.

Zkušenosti má i s extraligou, kde hájil barvy jihlavské Dukly a také pražské Sparty, ze kterou nedávno naskočil ke dvěma duelům letošního play off.