„Vzhledem k tomu, že jsme se s trenérem Amielem domluvili na další spolupráci až v minulých dnech, je skládání týmu teprve v začátcích. A situaci kolem Pavla Pumprly jsme museli řešit do konce června. Proto jsme se rozhodli smlouvu vypovědět a začít s čistým štítem. Nyní jsme teprve na začátku skladby týmu pro sezonu 2020/2021 a musíme zohlednit jak ekonomické tak sportovní faktory. Nevylučujeme, že Pavlovi nabídneme novou smlouvu, ale toto rozhodnutí jsme nechtěli udělat unáhleně a pod tlakem do konce června,“ řekl sportovní ředitel Nymburka Ladislav Sokolovský.

„Pavlovi teď samozřejmě nic nebrání tomu, aby jednal i s jinými týmy, pokud bude chtít. My si jeho odvedené práce pro Nymburk velmi vážíme, ale v současné situaci musíme pozorně skládat nový tým a při tom zohlednit spoustu věcí,“ dodal.

Pumprla odehrál za Nymburk dosud sedm sezon a celkem 370 zápasů, což ho řadí na šesté místo nymburské historie. V Letech 2012 až 2016 působil v zahraničí, po návratu plnil v Nymburce i roli kapitána. Celkem 2882 nastřílených bodů znamená deváté místo mezi nymburskými střelci a to s průměrem 7,8 bodů na zápas. K tomu má 3,3 doskoků a 1,7 asistence na zápas. V uplynulé sezoně KNBL hrál v průměru 16,4 minuty a zaznamenal 7,5 bodu, 2,4 doskoku a 1,8 asistence na zápas. V Lize mistrů pak měl průměry 15,8 minut, 5 bodů, 0,8 asistence a 2,2 doskoky na zápas.

U ostatních českých hráčů v týmu Petra Bendy, Vojtěcha Hrubana, Jaromíra Bohačíka, Petra Šafarčíka, Martina Kříže a Jakuba Tůmy jsou kontrakty platné a klub s nimi do další sezony počítá.

Nymburský klub naopak podepsal smlouvu s teprve patnáctiletým odchovancem Martinem Studnickým, který patří mezi největší české talenty ročníku 2004. Ten už má za sebou první tréninky s A-týmem a postupně bude stále více začleňován.

„Zatím počítáme s tím, že bude s muži trénovat při dopoledních trénincích a zlepšovat své individuální hráčské činnosti. Hlavní týmovou tréninkovou náplň ale bude mít nadále s týmem U19 a hrát bude za týmy U17 a U19, případně první ligu mužů za spolupracující klub Basketbal Polabí,“ řekl Sokolovský. Mládežnický reprezentant měřící 204 centimetrů měl v uplynulé sezoně extraligy U17 průměry 12 bodů, 10 doskoků a dva bloky.