Vznikající dokumentární film Karlos o populárním fighterovi má na svědomí režisér Michal Samir, který se s prvním Čechem, jenž dosáhl nejslavnější světové organizace UFC, potkává přes deset let.

„Známe se dlouho, intuitivně jsem točil Karlose už před mnoha lety v Londýně. Máme proto natočeného Karlose ne jako celebritu, ale jako opravdového kluka z Olomouce, co se protlouká životem,“ uvedl režisér Samir pro ČTK.

Pětatřicetiletý borec přezdívaný Terminátor z Hodolan, který právě zde začínal pod dohledem svého otce se zápasem řecko-římským, poskytl tvůrcům i archiv osobních fotografií.

Natáčení scén pro závěr dokumentu proběhl při oslavě ročních narozenin dcery, kterou má Vémola se slovenskou playmate Lelou Ceterovou.

Film zachycuje pohled na zápasy MMA, které jsou na pomezí sportu, zábavy a bulváru. Podle producentů nepůjde o sportovní dokument, ale o film o extrémní osobnosti v extrémní době.

„Vémolův život byl vždy plný protikladů. Jako malý se pral na ulicích Olomouce, po škole odjel do Londýna, kde se živil jako vyhazovač, proslavil se, ocitl se v drsném anglickém vězení, znovu se proslavil, vyprodal pražskou O2 arenu a stal se celebritou,“ zní od tvůrců ze společnosti Bontonfilm.

„Karlosův svět je v mnohém neuvěřitelný, absurdnější a vyhraněnější, než fikce. Pokud mi něco připomíná, tak filmy Guye Ritchieho, s londýnským podsvětím, špínou ulice i luxusem,“ podotkl režisér Samir.

Cirkus na závěr roku

Teď už ale Vémola natáčení v hlavě nemá. Nemyslí na nic jiného, než na vítězství v hlavním zápase galavečera Oktagon 20.

Mimochodem, středeční akce se dle šéfa organizace Ondřeje Novotného může pyšnit na papíře nejlepší startovkou v historii.

A to není vše. „Sál bude vyzdobený jako v cirkuse. Klec, světla nad ní i plachta v oktagonu budou vypadat jinak,“ láká fanoušky další z promotérů Oktagonu MMA Pavol Neruda.

Po nedávné lehké výhře nad Mikuláškem promotéři postavili Vémolovi do cesty Francouze Alexe Lohorého. Bude se zápasit o titul ve střední váze.

Už na úterním vážení v místě konání zápasu, v Brně, se oba bojovníci do sebe pustili. Zatím jen slovně.

Vše odstartoval Francouz slovy: „Titul je můj!“

Vémola to pochopitelně nenechal bez odezvy: „Můj domov, můj titul! Znamená pro mě vše. Musel bys mě zabít.“

Povede se olomouckému rodákovi ve středu večer další krok, který jej má přiblížit zpět na absolutní špičku?