Matematika mluvila jasně. Pokud chtěl Gamaspol udržet šance na setrvání v nejvyšší české futsalové lize, potřeboval ve dvou závěrečných kolech bodovat a zároveň doufat, že jedenáctá Česká Lípa ztratí. Stal se přesný opak.

Jeseničtí nezačali proti Helas špatně, už ve 2. minutě je poslal do vedení Patrik Plhák. Ovšem domácí rychle zareagovali a o chvíli později měli výsledek na své straně. Trefili se Klimeš s Marešem. Díky nim Brno drželo po prvním poločase hubený náskok 2:1.

Který navíc po výměně stran umazal hráč Gamaspolu Jiří Mráz, hosté byli rázem zpátky ve hře o body. Avšak ne na dlouho, tým z Olomouckého kraje prožil pětiminutovku hrůzy.

V krátkém časovém rozmezí zopakovali gólové počiny z úvodní půle brněnští Klimeš a Mareš, ty doplnil na začátku 37. minuty Jan Ovčačík. Svěřenci kouče Jiřího Gnidy stačili aspoň snížit na konečných 3:5, což ale bodový zisk nepřivanulo.

Gamaspol tak po nezdaru na Slavii (5:10) zapsal další porážku. Neúspěch v Brně Jeseník nadobro posílá do druhé futsalové ligy.

Před posledním 22. kolem slezskému celku náleží jedenácté místo pořadí, s odstupem čtyř bodů na desátý Mělník a devátou Českou Lípu. Právě Démoni si pojistili záchranu, v Teplicích zvítězili 6:3. Společně s Jeseníkem o VARTA futsal ligu přijde také poslední Třinec.

Gamaspol odehraje derniéru mezi tuzemskou elitou v pátek 9. března, kdy zajíždí k venkovnímu utkání do Vysokého Mýta.

Helas Brno – AC Gamaspol Jeseník 5:3 (2:1)

Branky a nahrávky: 3. Klimeš (Poul), 8. Mareš (Ovčačík), 32. Klimeš, 33. Mareš (Šarközy), 37. Ovčačík (Klimeš) – 2. Plhák, 25. Mráz, 37. Macura (Plhák). Rozhodčí: Gasnárek, Štipčák, Kolář. ŽK: 15. Šarközy – 14. Kozelský, 17. Furik. Diváci: 220.

Brno: Konečný, Kubica – Mužík, Mareš, Zatloukal, Šarközy, Ovčačík, Presl, Klimeš, Poul, Voda, Cupák.

Jeseník: Růžička, Till – Plhák, Furik, Macura, Mráz, Žák, Kozelský, Vavrač, Marcinov.