Ve středu 2. liga skončila jasným vítězstvím Delty ve čtvrtém utkání finálové série 10:2. Co na to říká kouč Gillotiny David Čechlovský?

Takhle jste si asi poslední zápas sezony nepředstavovali?
Rozhodly první minuty utkání, kdy jsme chybovali a Šumperk dal čtyři góly. Sice jsme se dokázali trochu zvednout, ale domácí dali po přestávce pátý gól a to jsme už neunesli.

Byl pátý gól zlomový?
Asi ano. My jsme věřili, že zápas ještě zvládneme, hráli jsme celou sezonu dobře přesilovky, takže jsme věřili, že můžeme zápas zvládnout. Ale pátý gól byl zlomový. Nám chyběli dva klíčoví hráči a ukázalo se, že chyběli moc.

Šumperku ve druhé půlce vyšlo vše, do čeho kopnul, vy jste nebyli schopni trefit bránu.
To rozhodlo. Celá série byla velmi vyrovnaná, rozhodovaly maličkosti. Dnes rozhodlo, že Šumperk proměnil skoro všechny své šance, my téměř nic.

Vy jste vyhráli základní část, Šumperk se sezonou v první půli celkem protrápil, ale play off zvládl výborně. Jak to?
Určitě i proto, že byl ještě ze své prvoligové éry zvyklý na těžké zápasy. My jsme věděli, že hraje velice dobrý futsal, takže jsme tušili, co nás čeká. Já bych ale řekl, že ve finálové sérii byl Šumperk šťastnější.

Kdyby Choceň ligu vyhrála, akceptovala by postup do nejvyšší soutěže? Delta si bude postup asi hodně rozmýšlet.
My bychom byli v úplně stejné situaci. V Chocni máme halu, která nesplňuje prvoligové podmínky, takže bychom museli hrát ve Vysokém Mýtě nebo v Litomyšli, nebo čekat, zda nám svaz dá výjimku. Je otázka, zda bychom na to měli i sportovně, některé prvoligové týmy jsou profesionální, první liga je nyní úplně někde jinde než liga druhá. Ale za tu zkoušku by nám to stálo. Je ale otázka, zda bychom to zvládli finančně, to bychom se opravdu hodně rozmýšleli.