Všem se dařilo, až na smolařku Kristýnu Kaniščevovou, která měla nehodu.

Na startu v kategorii mladších žáku stál Michael Kukrle, který si vyrovnaným výkonem ve všech disciplinách dojel pro druhé místo. V kategorii starších žaček si hned v prvním závodě vybrala velkou porci smůly Kristýna Kaniščevová, která jela v cyklistické části na prvním místě se závodnicí z Českých Budějovic, ale bohužel na osmi kilometrech cyklistiky ji budějovická závodnice z kola sestřelila a obě skončily na zemi. Naštěstí to odnesla jen kola, která byla nepojízdná a závodnicím se až na pár oděrek nic nestalo.

V kategorii starších žáků doběhl Štěpán Roubalík na 14 místě. Roman Kaniščev se postavil na start dorostenecké kategorie a dobrým výkonem během celého závodu si dojel pro 5. místo.Na Slunečných jezer v Senci na Slovensku se konal Závod olympijských nadějí v triatlonu. V reprezentaci ČR startoval i Roman Kaniščev. V den závodu bylo 32 stupňů ve stínu. Roman se od začátku závodu držel v první desítce závodníků, po plavaní druhý, po kole ve vedoucí skupině 13 závodníků. Rozhodoval až běh. V běhu Roman zabojoval a doběhl na 7. místě. Medaili si veze ze soutěže družstev, kde ČR obsadila druhé místo za vítězným Maďarskem. Tento závod je považován za neoficiální mistrovství Evropy kategorií starších žáků a dorostenců.
Zbytek závodníků se postavil na start druhého závodu Českého poháru v triatlonu, který se konal V Táboře u vodní nádrže Jordán.

V kategorii mladších žáků podal vynikající výkon v cyklistické části Michael Kukrle a po zásluze si z Tábora veze vítězství. Kristýna Kaniščevová si po pádu v Poděbradech chtěla spravit chuť. Od začátku se držela na špici závodů a v cíli se objevila na pěkném druhém místě. V kategorii starších žáků dojel Štěpán Roubalík na 16. místě.