A oběma jmenovaným se nepovedla první rozjížďka a oba museli odstoupit z prvního místa.

Radomír Kupec potom předvedl bravurní výkon ve druhé rozjížďce a z posledního místa se probil na druhou pozici a po vyhrané třetí rozjížďce se mohl postavit do první řady. Sice neměl pole position a nemohl si vybrat pozici na startu, ale skvělým startem, kdy jeli s maďarským závodníkem bok po boku, ho nakonec donutil kapitulovat, neboť po pravotočivé zatáčce po startu následovala levá a v té už byl "mini" na vnitřku a soupeř se dostal do hlubokého.

Toho mistrně využil i Karel Kupec, který oprášil svoji buginu a přijel se také svézt, a protlačil se na druhou příčku za svého bratra.

Do druhého kola tak vjížděli bratři za sebou a bylo zaděláno na skvělý double, protož třetímu Kristianu Szaboovi už poodjeli. Bohužel smůla v podobě defektu zabránila Karlovi dobojovat skvěle rozjetý závod a musel odstoupit.

Radomír Kupec své tažení dotáhl k vítězství a již podruhé za sebou porazil maďarského závodníka, úřadujícího mistra Evropy.

Radomír Kupec evropský šampionát z finančních důvodů neabsolvuje, ale skvěle demonstruje, že v autokrosu patří čeští závodníci k absolutní špičce. Národní šampion z let 2009 a 2010 se tak dál veze na vítězné vlně a kromě jednoho závodu, kde měl kolizi a rozbil svoji buginu, v této sezóně nebyl poražen!

Úřadující evropský šampión Vít Nosálek na to byl trošku hůř, protože tomu se již nepodařilo probít do první řady na start A finále, dokonce musel o účast bojovat v B finále. Tam zvítězil a po startu z deváté příčky se nakonec probojoval na šestou příčku. Vyhrál Musil před Hanákem a Lagodnym.