Pro ty méně sečtělé – Yeti je bájné zvíře podobné lidoopovi nebo pračlověku žijící v Himalájích. Mnoho lidí věří, že existuje, ale nikdy nebyl podán důkaz jeho existence.

Romana Labounková je bikerka, olympionička, a pokud by byla jediným průkazným dokladem její existence účast na vyhlašování sportovců Jesenicka, je to s ní stejné jako s Yetim.

Na prvním a druhém ročníku chyběla, neb absolvovala soustředění, na třetím ročníku, jehož vyhlášení proběhlo ve čtvrtek v jesenickém Pentagonu, absentovala kvůli studijním povinnostem.

„Často ve škole chybí kvůli sportu, musela proto nyní zůstat ve škole, i když moc na vyhlášení chtěla jít," omlouval svou dceru její otec.

Na slavnostním večeru chyběl také Ladislav Krobot, fotbalový supertalent, který se stal Hvězdou Deníku. Výhru, o které rozhodují svými hlasy čtenáři Deníku, obhájil po roce.

„Syna omlouvám, moc chtěl být tady, ale je na soustředění se Slavií Praha," říkal do mikrofonu před plným sálem Ladislav Krobot starší. Na otázku, jak se chlapci n soustředění daří, přišla pro mnohé překvapivá, až šokující odpověď: „Na soustředěních Slavie hned na začátku akce zabavují mobily, takže nevím."

Ladislav Krobot mladší je zatím hráčem Jeseníku, ovšem jeho nesmírný střelecký talent neunikl pozornosti velkoklubů. Zájem má Sigma, ale i Slavia, která dokonce nabídla celé rodině přestěhování do Prahy. „Slavia má opravdu veliký zájem, našla mi v Praze i práci," přiznal Ladislav Krobot starší.

Vůbec: dostat se na pódium v anketě Jesenicka znamená být mistrem světa či alespoň reprezentantem. Je úžasné, jak tento region chrlí sportovce na mezinárodní úrovni. Mažoretkami počínaje, přes běžce a bikery až po stále lepší futsalisty – kteří mimochodem své výsledky budují v prostředí velmi nevyhovujícím.

Nejlepší sportovec okresu Jeseník za rok 2012

Žáci: Ladislav Krobot (fotbal, FK Jeseník), David Stárek (Karate Klub Jeseník), Kim Žalčík (běh na lyžích, Fenix Ski Team Jeseník).
Žačky: Eliška Bartůňková (Bikrosklub Jeseník), Veronika Pěčonková (silniční cyklistika, SKM Zlaté Hory), Karolína Poulíková (běh na lyžích, Fenix Ski Team Jeseník).
Junioři: Petr Čermák (sportovní lezení na obtížnost, Horolezecký oddíl Jeseník), Matouš Hynek (cyklistika, OS Jesenický šnek), Daniel Schneidr (futsal, AC Gamaspol Jeseník).
Juniorky: Tereza Poulíková (běh na lyžích, Fenix Ski Team Jeseník).
Trenér: Jiří Gnida (futsal, AC Gamaspol Jeseník).
Handicapovaní sportovci: Tomáš Kajnar (cyklistika, TJ Zlaté Hory).
Kolektivy: AC Gamaspol Jeseník (futsal, družstvo juniorů), Majolenky (mažoretkový sport, Pohybové studio Lenky Bachové), družstvo starších žáků Základní školy v Jeseníku (přespolní běh).
Muži: Martin Furik (futsal, AC Gamaspol Jeseník), Jan Švub (Bikrosklub Jeseník), Tomáš Vychodil (cyklistika, TJ Biketeam Zlaté Hory).
Ženy: Věra Kirschnerová (horská kola, Jeseničtí orli Jeseník).
Osobnost sportu: Miloš Matějíček (stolní tenis, OMYA KST Jeseník).
Krajánek: Milan Benda (footbag, Dictators Praha).
Nejúspěšnější sportovec okresu Jeseník: Romana Labounková (Bikrosklub Jeseník).
Sportovní hvězda Deníku: Ladislav Krobot (fotbal, FK Jeseník).