Zatímco na loňském mistrovství světa byla Labounková suverénní i v kvalifikaci, letos v ní našla přemožitelku v německé reprezentantce.

„Upřímně to letos bylo těžší, byla jsem o dost víc nervóznější a ani jsem se na kole necítila tak dobře jako vloni,“ řekla Labounková pro web mtbs.cz.

Ve finále si už ale počínala bez zaváhání a po zásluze získala svůj druhý duhový dres pro světovou cyklistickou šampionku. „Byla jsem hodně nervózní před startem, ale jak spadla rampa, tak to spadlo i ze mě. Ale stejně jsem cestou nasekala ještě dost chyb, po dešti to bylo měkký a v některých úsecích to bylo těžší,“ vyprávěla žena, pro kterou je italské Val di Sole srdcovou záležitostí.

„Byla tady neuvěřitelná atmosféra. Mám strašnou radost, je to super pocit obhájit titul,“ uvedla Labounková, která má vedle dvou titulů mistryně světa také dvě stříbra a dva bronzy.

Na jaře se fyzioterapeutka z Jeseníku stala dle očekávání stala nejlepším sportovcem okresu a během galavečera přiznala, že již plánuje především předávat své zkušenosti mladým. „Našla jsem novou motivaci, práci s dětmi,“ prohlásila.

Bude přesto po zisku druhého zlata za rok útočit na hattrick? „Nevím, myslím si spíš že ne, ale uvidíme," dodala novopečená obhájkyně titulu.

MS ve fourcrossu na horských kolech ve Val di Sole (Itálie):

Muži: 1. Mayet (Fr.), 2. Heap (Brit.), 3. Beckeman (Švéd.), …5. Slavík, 23. Faistaver, 27. Kvapil (všichni ČR).

Ženy: 1. Labounková (ČR), 2. Bradleyová (Brit.), 3. Bernardová (Fr.).