V sobotním utkání proti sobě nastoupila dvě družstva aspirující na finále play off. Domácí hráčky bez Pavly Knířové zahájily skvěle 12:3, ale po oddechovém času vše vypadalo jinak, 15:13 po první čtvrtině. Hostující hráčky se chytly a v druhé čtvrtině otočily na 21:25 a do poločasu se skóre houpalo z jedné strany na druhou. Poločas skončil vyrovnaně 36:36.

Třetí čtvrtina byla bojem o každý míč a bod na obou stranách. Výsledek 49:48 byl pro šumperská děvčata příznivější, ale už naznačil zlepšení v kombinaci, ale především v obraně. Do čtvrté čtvrtiny s vrácením se k osobní obraně přineslo pro domácí uklidnění a tím i kýžený výsledek. Diváci viděli jednu z nejlepších čtvrtin v provedení domácích hráček v této sezóně. Výsledek 22:6 byl pro hosty vzhledem k průběhu utkání velmi krutý, ale v závěru se projevila šumperská lepší fyzická kondice a vůle po vítězství.

TJ Šumperk - Basketball Nymburk 71:54 (15:13, 36:36, 49:48)

Body: Čechová Tereza 20, Podhorná Alexandra 19, Vlková Soňa 13, Zelená Martina 10, Kozáková Jana 5, Kohoutová Renáta 2, Valentová Petra 2, Eflerová Kateřina, Hejlová Vendula, Leštinská Petra.

Nedělní utkání mělo být vzhledem k postavení v tabulce jednoznačnou záležitostí. Do 8. minuty druhé čtvrtiny skvěle rozjetý domácí celek předváděl velmi dobrou hru s přesným zakončením a stav 30:14. Ale… rozjetý stroj se zadrhl a poslední dvě minuty prohra 4:9 naznačil další dramatičnost utkání. Stav po poločase 34:23. Další průběh utkání 41:23 a pak přišla smršť od hostujících hráček 0:16. A začalo drama, jak se patří.

Do poslední čtvrtiny se vstupovalo za stavu 46:40 pro domácí. Změnou obrany na zónu získala domácí děvčata rozhodující náskok 60:45 a vítězství již nepustila.

„Utkání z kategorie velmi slušných a napínavých. Jinak ukázala na mnoho našich nedostatků. Mohu jmenovat zakončení z vyložených šancí, špatná a nedůsledná obrana v přebírání hráček, trestné hody dlouhodobě nízké procento," uvedl kouč šumperských basketbalistek Oldřich Sládek. „Je nad čím se zamyslet a co trénovat před následujícím dvoukolem venku na palubovkách Poděbrad a doposud v tabulce třetího, nováčka soutěže Pelhřimova, který má ve svých řadách dvě hráčky z ŽBL Hradce Králové Andělovou a Samkovou. Doma v bouřlivé atmosféře neprohrávají, takže uvidíme. Jedno vítězství z tohoto zájezdu bych považoval za úspěch, ale dávejme si vyšší cíle," dodal Sládek.

TJ Šumperk - Basket Slovanka P-H 62:52 (16:1, 34:23, 46:40)

Body: Podhorná Alexandra 18, Čechová Tereza 12, Hejlová Vendula 9, Vlková Soňa 9, Zelená Martina 6, Eflerová Kateřina 2, Kohoutová Renáta 2, Kozáková Jana 2, Leštinská Petra 2, Valentová Petra.