Na konci roku 2013 se ve Slovenském Novém Mestě nad Váhom odehrál další z řady galavečerů Evropského formátu v thajském boxu s názvem Youngblood 24, kde proběhlo několik zápasů o opasky Šampionů evropské ligy organizace STB, která probíhala v sedmi kolech sezony 2012-2013.

V jednom z těchto titulových zápasů na 3x3 minuty pod plnými Thajskými pravidly byla možnost vidět i odchovance šumperského klubu Khao Phayak gym a trenéra Jana Prossera, Lukáše Bačevského, který zápasil o tento titul Evropského šampiona STB ve váze do 91kg.

V 1. kole to pro šumperského bojovníka nevypadalo příliš pozitivně, stále vyčkával, nebyl moc aktivní, neposlouchal trenéra a inkasoval několik tvrdých úderů, což mělo za následek krvácející nos a tedy menší komplikace v zápase i v pauze mezi koly, kdy měl jeho trenér plné ruce práce se zastavováním tohoto krvácení.

V kole druhém se ale Lukáš probudil, začal boxovat, klinčovat a hlavně používat své oblíbené a osvědčené zbraně - kolena. Druhé kolo tedy vyznívá již jasně pro Lukáše.

Do 3. kola Lukáš nastoupil s obrovskou vůlí vyhrát a od první vteřiny kola jasně dominoval a velmi aktivně pracoval a doslova zasypával svého protivníka tvrdými kopy, údery, lokty a koleny.

V poslední, třetí minutě posledního kola byla již na obou rivalech znatelná obrovská únava a vyčerpání, což ovšem opět lépe zvládnul šumperský bijec. Rval se až do poslední vteřiny a ač již na pokraji sil a velmi vyčerpán, kombinoval, tlačil a pracoval tvrdými technikami až do samotného konce duelu.

Následný verdikt rozhodčích byl tedy jednoznačný, po obrovské a vyčerpávající bitvě vyhrává na body, a tedy opasek Evropského šampiona STB si z ringu odnáší šumperský thaiboxer Lukáš Bačevský.

Zisk tohoto titulu je obrovským úspěchem jak pro samotného Lukáše, tak pro šumperský klub KhaoPhayak gym a též pro jeho trenéra Jana Prossera.

Každý zájemce o tento plnokontaktní 2000 let starý bojový sport je vítán na trénincích, které probíhají každé úterý a čtvrtek od 16:30 v prostorách fitness Korzo v Šumperku.