Ke kvalitě závodu přispěly nemalou měrou i šumperské sportovní gymnastky Gymnastického klubu Šumperk. Závodilo se na dvou nářadích, na kladině a prostných.

V kategorii začínajících žákyň předvedla dobrý výkon Agáta Kněžková a obsadila 8. místo. Nikola Urbanová se nevyvarovala chyb na kladině a skončila na 31. místě, Nikola Muschálková, která si v Ostravě odbyla svou závodnickou premiéru, skončila na místě 48.

Medailové úspěchy přišly už v kategorii mladších žákyň. Po předvedení velmi obtížných sestav na kladině vybojovala Adéla Měrková 2. místo a Vendula Měrková skončila na nepopulárním 4. místě. Mezi nejlepší v této kategorii se zařadila i mladičká Veronika Veselá (13. místo/)

V kategorii starších žákyň byly na stupních vítězů hned dvě závodnice GK Šumperk: stříbro získala Marie Nevrklová a bronz Bára Fricová.

Ani juniorky nejely domů s prázdnou – Viktorie Harásková vybojovala 3. místo a Tereza Vařeková místo páté.

GK Šumperk zve všechny příznivce sportovní gymnastiky na 17. ročník Memoriálu Petry Urbáškové. Jedná se o mezinárodní závod ve sportovní gymnastice dívek, který se uskuteční 16. dubna v tělocvičně na ZŠ Sluneční. Zahájení závodu je v 10.00 hodin.

Helena Konopová