Delta aktuálně postrádá sedm statečných: Strnad nemohl nastoupit kvůli zákazu z klubu velkého fotbalu (hraje za divizní Šumperk, který má obrovskou marodku), Konečný a Martin Málko mají za červenou kartu z minulého utkání tři zápasy stop, Sokol a Ondra Málko jsou na marodce, kvůli velkému fotbalu zatím nemohou nastupovat ani Opravil se Šultésem.

Vedle harcovníků Navrátila či Oklešťka se tak postavili junioři Václavský, Šinogl a Šimák a všichni čekali, kolik Jistebník domácím naloží. „Když jsme viděli, s čím Šumperk nastupuje, chtěli jsme odvézt vítězství,“ přiznal kouč Jistebníku Radek Konečný.

Jenže netradičně poskládaný tým Delty se ukázal jako těžký soupeř. „Domácí jsou technický mančaft, jsou bojovní a velmi rychlí,“ pokračoval Konečný.

Hlavně rychlost a dravost mladíků dělala hostům nečekané problémy. Profesorské pojetí futsalu ze strany Jistebníku bylo postupně ničeno útočnými explozemi Václavského, Šimáka či Žmolíka a domácí se nakonec ukázali i jako ukázněnější celek, což rozhodlo o osudu utkání.

Hosté sice vedli čtyři minuty před koncem o jednu branku, fantastická akce na jeden dotek přes celé hřiště ale znamenala vyrovnání, a jelikož se hosté vyfaulovali, následoval po chvíli desetimetrový kop, který Lukáš Okleštěk s přehledem proměnil.

„Upozorňoval jsem hráče, aby nefaulovali, neboť jsme měli už čtyři fauly, jenže jeden hráč udělal dva fauly během půl minuty, byla z toho desítka a ta rozhodla utkání,“ posteskl si Radek Konečný.

Hosté pak začali svou zoufalou hru bez gólmana, dvakrát těsně minul výkopem přes celé hřiště opuštěnou bránu šumperský gólman Martin Gruntorád, aby pak jistotu zařídili Žmolík a Navrátil, kterému asistoval výkopem právě zmíněný Gruntorád.

„Byli jsme celý zápas lepší. Myslím si, že mladí kluci si dnešním výkonem řekli o místo v sestavě,“ konstatoval po utkání střelec dvou šumperských gólů Dušan Žmolík.

Co na zápas manažer šumperského klubu Jaroslav Horák: "Kluci mě mile překvapili a je to pro šumperský futsal dobře, že nemusíme stavět jenom na osvědčených hráčích. Vyplácí se nám práce s mládeží, navíc jsem zjistil, že v Navrátilovi či Oklešťkovi můžeme mít tahouny týmu. Tradiční opory týmu tak nemají nic jistého, i když si přiznejme, že nějaký čas ještě budou pro tým nenahraditelní. Soupeř nás zpočátku podcenil, my hráli ve veliké eufórii, na čemž se nedá stabilně stavět. Ale je jasné, že po Málkovi, Opravilovi či Strnadovi roste další futsalová generace."

1. FC Delta Real Šumperk – CC LKW Jistebník 6:3 (2:2)

Branky: 15. Navrátil (Šinogl), 20. Šinogl, 37. Žmolík (Šimák), 39. Okleštěk (10 m), 40. Žmolík, 40. Navrátil (Gruntorád) – 10. Hvolka (Maruchnič), 15. Jelínek (Lechovič), 34. Žiga (Demel).

Šumperk: Gruntorád – Okleštěk, Václavský, Kohoutek, Šimák, Šinogl, Navrátil, Tezner, Žmolík.

Jistebník: Myška – Žiga, Hvolka, Demel, Maruchnič, Krayzel, Koval, Lechovič, Jelínek, Radek, Potůček.