V tamním Národním tréninkovém centru se na čtyřiadveceti stolech představily téměř dvě stovky hráčů nejen z České republiky, ale také ze sousedního Slovenska.

V kategorii 70 reprezentoval KST Jeseník Zdeněk Fňukal, v té starší 75 se poté prezentoval Miloš Matějíček, který od roku 2019 obléká dres TJ SPORT Mikulovice.

Zdeněk Fňukal vyhrál suverénně svoji čtyřčlennou skupinu. V pavouku porazil v úvodním kole Landu 3:1, později však v další fázi padl s výborným brněnským hráčem Rakovickým 0:3 a celkově se umístil na pátém až sedmém místě ze třiatřiceti hráčů.

Fotbalisté Šumperku. Ilustrační foto
Generálka na divizi Šumperku nevyšla, prohrál na hřišti Nových Sadů

Miloš Matějíček rovněž ovládl svoji skupinu, když všechny soupeře porazil bez ztráty jediného setu po výsledcích 3:0.

Ve vyřazovacích bojích postupně v prvním utkání přehrál ostravského Baluška 3:1 a v semifinále vyřadil Slováka Valárika 3:0.

Ve finále poté po dramatickém průběhu porazil svého kamaráda Hrnčiříka z Mariánských Lázní 3:2 a vyhrál ve své nové kategorii první letošní turnaj, v němž startovalo celkem třiadvacet hráčů.

Další turnaj veteránů ve stolním tenisu se uskuteční již v sobotu 19. března v Tišnově u Brna.