Na východě Čech se představily více než dvě stovky hráčů nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, hrálo se dohromady na osmnácti stolech.

Tento turnaj byl v letošní veteránské sezoně poslední, který se hrál skupinovým systémem a ve druhé fázi vyřazovacím způsobem.

V kategorii 65 hrálo 36 hráčů. Jeseník reprezentoval Zdeněk Fňukal z místního Klubu stolního tenisu. A vedl si velmi dobře. Ve čtyřčlenné skupině porazil 3:1 Bíbu ze Všetat a 3:2

Smiřického z Jaroměře. Ze druhého místa tak postoupil do vyřazovacího pavouku.

Zde postupně porazil 3:2 Krska z České Lípy, 3:2 Rakovického z Brna a stejným výsledkem i libereckého Svědíka.

V semifinále však jesenický hráč prohrál 0:3 s Pořízkem z Vyškova a celkově tak skončil na solidním třetím místě.

V kategorii 70 startoval jesenický Miloš Matějíček, který svou hrou a konečným umístěním opět potvrdil, že v letošní veteránské sezoně si stále drží fantastickou formu.

Bez ztráty setu nejprve vyhrál svou skupinu. V play off pak prohrál jediný set jen v semifinále a v boji o zlato porazil 3:0 svého tradičního soupeře a kamaráda Kučeru ze Slavičína.

Veteránské klání Masters neboli „turnaj pravdy“, kde se rozhodne o konečných výsledcích tohoto ročníku, se poté uskuteční v sobotu 23. listopadu v Hluku u Uherského Hradiště.

Na tuto akci bude z každé kategorie nominovánoosm nejlepších hráč ů dle získaných bodů z předešlých turnajů. Hraje se systémem každý s každým.

Všichni tedy odehrají sedm utkání. Miloš Matějíček jako favorit číslo jedna na celkové prvenství a zisk titulu neoficiální mistr České republiky rovněž hraje o získání prestižního titulu nejlepšího hráče bez rozdílu věkových kategorií. Stačit mu k tomu bude v Hluku i druhé místo.

Účast Miloše Matějíčka na veteránských turnajích v roce 2019 finančně podporuje Olomoucký kraj.