V základní skupině se postupně potkali s celky TJ Slovan Havířov, FBŠ Hattrick Brno a Okříšky Devils, když z těchto střetnutí vytěžil Šumperk jediný bod a do play off tedy postoupil ze čtvrtého místa.

„Turnaj jako takový však nebyl pouze o dosažených výsledcích. Hráči si užili spoustu zábavy i skrze aktivity mimo florbal a opět získali další cenné zkušenosti, když mohli změřit síly s netradičními soupeři z okolních soutěží,“ zhodnotil ostravské klání jeden z činovníků a trenérů Asperu Ondřej Mrázek.

„Týmu chyběly některé opory, a proto si na turnaji mohlo zahrát také několik hráčů z mladší kategorie a s touto šancí se popasovali velice dobře. V neposlední řadě turnaj posloužil jako ideální teambuildingová akce, z tohoto pohledu pak splnil účel na výbornou,“ dodal spokojeně Ondřej Mrázek.

Šumperský celek, který letos skončil třetí v Olomoucké lize starší žáků, v rámci přípravy zamíří i na další turnajové klání, tentokrát do Dobrušky.

Šumperk Dietos (v červeném) porazili Mladou Boleslav Greenraiders 42:14.
Šumperští Dietos porazili Mladou Boleslav a jdou do finále

Výsledky a střelci (Ostrava Cup 2019):

FbC Asper Šumperk – TJ Slovan Havířov 5:6 (Jílek 2, Kubíček, Jarmar, Svoboda), FBŠ Hattrick Brno 4:4 (Kašpar 2, Svoboda, Jarmar), Okříšky Devils 4:7 (Svoboda 2, Kubíček, Jarmar), Okříšky Devils 1:6 (Jarmar).