Oddíl, který pod vedením manželů Jiřího a Zdeňky Kvapilových funguje již čtrnáct let, se schází ke svým tréninkům každou středu od šestnácti do osmnácti hodin na baseballovém hřišti v Šumperku – Temenici.

Během zimních měsíců (listopad až únor) poté funguje vždy v tělocvičně některé ze šumperských škol, letos pravděpodobně opět na zemědělce.

Malí Soptíci se pak kromě hasičských dovedností naučí v průběhu roku i základy zdravovědy, vyzkouší si střelbu ze vzduchovky nebo se zdokonalí ve vázání uzlů.

Vedoucí pro své svěřence tradičně pořádají během roku i řadu zajímavých akcí. S velkým ohlasem se v uplynulém ročníku setkalo například víkendové přespání na hasičské zbrojnici v Temenici nebo výlet do zábavního centra Vida v Brně.

Závěr sezóny pokaždé vyplní soutěž v požárním útoku rodičů a dětí, které se letos v červnu jako čestný host a aktivní závodník zúčastnil i šumperský starosta Tomáš Spurný.

Ani v tomto roce nebudou mladí hasiči zahálet. Již v pátek 13. září například mají na programu jednodenní soustředění v Praze.

Pro letošek už znají i program úvodních soutěží. První proběhne v sobotu 21. září v Sudkově v závodu hasičský čtyřboj. O týden později se potom koná populární Šumperský Soptík a 5. října se hasičské naděje sejdou v Horních Studénkách a budou závodit v požární všestrannosti.

Bližší podrobnosti o fungování oddílu mladých hasičů Šumperk – Temenice, či konkrétní informace ohledně přihlášení nového člena, získáte na telefonních číslech 603 891 960 nebo 604 256 873 (Jiří a Zdeňka Kvapilovi).