„Trochu jsme měli obavy, kolik dětí se nám po tak dlouhé přestávce do oddílu vrátí, ale účast byla téměř stoprocentní. Z toho máme velikou radost,“ prozradila Deníku vedoucí hasičských nadějí z Temenice Zdeňka Kvapilová.

Její svěřenci se naposledy sešli počátkem loňského října, poté však kvůli pandemii koronaviru přišla tvrdá stopka pro veškerý amatérský sport.

Oddíl, který pod vedením manželů Jiřího a Zdeňky Kvapilových funguje již více než patnáct let, se bude opět scházet ke svým tréninkům zatím každou středu v měsíci od šestnácti do osmnácti hodin na baseballovém hřišti v Šumperku – Temenici.

Malí Soptíci se zde kromě hasičských dovedností naučí i základy zdravovědy, vyzkouší si střelbu ze vzduchovky nebo se zdokonalí ve vázání uzlů.

Vedoucí pro své svěřence tradičně pořádají během roku (za normální situace) rovněž řadu zajímavých akcí. Navíc temenický oddíl mladých hasičů stále přijímá i nové členy.

„Jestli pak budou v nejbližších týdnech i nějaké hasičské závody, to bude záležet na průběhu dalších uvolnění epidemiologických opatření,“ doplnila Zdeňka Kvapilová.