Jako první k zápasu nastoupil domácí výběr SOŠ a SOUz Horní Heřmanice a SOŠ G a P Jeseník. Domácí hráči chtěli velkého favorita potrápit a to se jim celkem podařilo. SOŠ G a P se ujalo v první třetině vedení a to v dalším dějství ještě zvýšila, ale domácí se nechtěli jen tak vzdát. V poslední třetině snížili stav na rozdíl jedné branky a vrhli vše do útoku. SOŠ G a P Jeseník si výhru ovšem nenechalo vzít a v úplném závěru další brankou korunovali vítězství a tím i další cenné body o prvenství v tabulce.

Ve druhém zápase vyzval FBK Jeseník U-18 hráče Divočáků Bělá a utkání mělo velmi zajímavý průběh. Po první vyrovnané třetině se FBK ujalo dvou gólového vedení a čekalo se kolik branek ještě přidají. To se ovšem nesplnilo. Divočákům se ve třetí třetině podařilo snížit, ale další branku už bohužel nepřidali a tak se FBK může radovat z dalšího vítězství v lize.

Třetí zápas byl velmi úrodný na góly. V tomto zápase mezi Static-X-teamem a SOŠ a SOUz Horní Heřmanice padlo celkem sedmnáct branek, ale v naprosté většině do jedné branky. Domácí výběr v tomto utkání úplně vyhořel a tak měl Static velmi lehký úkol. Výsledek 14 ku 3 pro Static je opravdu děsivý, zvlášť když se tito dva soupeři utkají ve čtvrtfinále, ale každý zápas je jiný, tak uvidíme.

V dalším zápase se představil Blue team a vedoucí tým ligy Mlýnice Jeseník. Zápas byl velmi zajímavý, hra se přelévala z jedné strany na druhou a skóre se houpalo jak na houpačce. Blue team favorita hodně potrápil, Mlýnici se v posledních zápasech střelecky vůbec nedaří a tak může být ráda, že i v tomto utkání vydřela velmi důležitý bod do tabulky. Blue team přišel o vítězství až v závěru utkání, ale i tak si potvrdil, že hrát se dá z každým.

Po tomto zápase hned nastoupila Mlýnice k dalšímu utkání. Zápas o první místo se SOŠ G a P Jeseník byl od samého začátku velmi dramatický a vyrovnaný. Všechny třetiny zápasu byly hodně vyrovnané, SOŠ G a P se sice ujalo vedení, ale Mlýnice se nevzdávala, podařilo se jí pokaždé obdržené brance vyrovnat a v závěru druhé třetiny se nakonec ujala vedení. To si v poslední třetině po velkém boji udržela a vítězstvím si pojistila první místo po základní části.

K poslednímu zápasu základní části se postavil Blue team a FBK Jeseník U-18. Blue team nezachytil začátek utkání a během okamžiku prohrával tři nula. Hráči FBK nasadili velmi ostré tempo i ve druhé třetině a po dalších třech gólech s přehledem ovládali zápas. Třetí třetina se už v klidu dohrála a tak si body do tabulky lehce připsal FBK Jeseník U-18.

Tento zápas rozhodl o celkovém pořadí základní části a o čtvrtfinálových dvojicích. Ty mají takovou podobu: Mlýnice Jeseník – OU Lipová, SOŠ G a P Jeseník – Divočáci Bělá , Static-X-team – SOŠ a SOUz Horní Heřmanice a poslední dvojici tvoří FBK Jeseník U-18 vs. Blue team.

Radek Franek

Výsledky 13. a 14. kolo

OU Lipová - Static-X-team 0:5 kontumačně

OU Lipová - Divočáci Bělá 0:5 kontumačně

SOŠ a SOUz Horní Heřmanice - SOŠ G a P Jeseník 3:5 (0:1, 1:3, 2:1)

Randus 2, Franek - Bláha 2, Doubek 2, Dostál

Divočáci Bělá - FBK Jeseník 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Morong - Zondlak, Příhoda

SOŠ a SOUz Horní Heřmanice - Static-X-team 3:14 (1:5, 0:2, 2:7)

Božko, Randus, Franek - Lutonský 4, Brezniak 3, Podhorný 2, Blaťák 2, Drmola 2, Vlček

Blue team - Mlýnice Jeseník 4:4 (2:1, 1:2, 1:1)

Hladký jun. 2, Hladký ml., Bračík - Petr 2, Smatana, Pergler

SOŠ G a P Jeseník - Mlýnice Jeseník 3:4 (1:1, 2:3, 0:0)

Bláha, Dostál, Domes - Smatana 2, Komárek, Pergler

Blue team - FBK Jeseník 2:7 (1:3, 0:3, 1:1)

Bračík, Bank - Koryťák 2, Píšek 2, Burijánek, Drahoňovský , Zondlak

tabulka