V úterý 10. března byla odehrána poslední část Jesenické florbalové ligy. Na pořadu dne byly zápasy o konečné umístění v soutěži. Ve finále se střetly týmy Mlýnice Jeseník a Static-X-teamu.

První vzájemné utkání se hrálo velmi opatrně. Mlýnice ovládla první i druhou třetinu zápasu a stále si udržovala jednogólový náskok, ale Static zvýšeným tlakem v poslední třetině vyrovnal. Utkání skončilo 4:4 a bylo jasné, že druhý zápas bude velmi napínavý.
To se však nepotvrdilo. Utkání sice z velké části ovládal Static, ale Mlýnice ukázala lekci z efektivity, kdy takřka každá její střela na branku skončila v soupeřově síti a již po první třetině, kterou vyhrála Mlýnice 4:0, bylo rozhodnuto. Static se sice snažil ve zbývajících třetinách utkání zvrátit, ale všechna snaha končila na brankáři Mlýnice, který předvedl vynikající výkon. Utkání nakonec skončilo 7:1 pro Mlýnici Jeseník, která se tak může radovat s prvního místa.

V utkání o 3. místo si to rozdaly týmy SOUp Jeseník a Spartaku Mikulovice. V prvním utkání se hned na začátku Spartak ujal dvougólového vedení, ale tým SOUp Jeseník nenechal nic náhodě a ještě před konce první třetiny výsledek otočil čtyřmi góly. Spartak zkoušel s výsledkem něco udělat, ale při snížení na rozdíl jednoho gólu SOUp ihned kontrovalo a vítězství o dvě branky uhájilo až do konce.

Druhý vzájemný zápas byl úplně o něčem jiném. V první třetině zápasu nabídl Spartak po svých chybách v obraně soupeři vedení o pět branek a tento náskok si SOUp Jeseník v klidu pohlídal až do konce utkání a tím i umístění na třetí pozici.

O pořadí na 5.až 7. místě rozhodovala minitabulka. Blue-team si vítězstvím nad OU Lipová pojistil pátou příčku. Na šestou pozici se probojoval domácí tým SOŠ a SOUz Horní Heřmanice, který porazil Blue-team 10:7 a OU Lipová 3:2. Černý Petr v podobě sedmé příčky tak nakonec zůstal v rukou družstva OU Lipová.

Poděkování patří SOŠ a SOUz Horní Heřmanice za organizaci a pořádání soutěže.

FINÁLE

Mlýnice Jeseník - Static-X-team 4:4 (1:0, 3:3, 0:1)
Mondek 2, Smatana 2 - Brezniak 2, Hendrich, vlastní

Mlýnice Jeseník – Static-X-team 7:1 (4:0, 1:0, 2:1)
Smatana 2, Surových 2, Bartošík 2, Pergler – Hendrich.

O 3. MÍSTO

SOUp Jeseník- Spartak Mikulovice 8:6 (4:2, 1:1, 3:3)
Píšek 3, Dostál 2, Stránský, Kubíček, Viterna - Sedlář 2, Kadlčík 2, Štětař, Škápa

SOUp Jeseník- Spartak Mikulovice 11:5 (5:0, 2:3, 4:2)
Domes 4, Viterna 3, Kubíček 2, Stránský, Dostál - Kadlčík 3, Štětař 2

O 5. až 7. MÍSTO

OU Lipová - Blue-team 2:3
Prokop 2 - Klinec, Krella, Hladký ml.

SOŠ a SOUz Horní Heřmanice - Blue-team 10:7
Vlček 3, Čuj 3, Procházka 2, Kašík, Krčmář - Hladký ml. 3, Škurek 2, Krella 2

SOŠ a SOUz Horní Heřmanice - OU Lipová 4:3
Krčmář, Vlček, Procházka, Čuj - Prokop 3

Pořadí o 5.-7. místo: 5. Blue-team 9 bodů, 6.SOŠ a SOUz Horní Heřmanice 6 b., 7. OU Lipová 3 b.

Střelci po play-off: 1. Domes 14 branek, 2. Viterna (oba SOUp) 12 branek, 3. Krella (Blu) 10 branek.

Konečné pořadí: 1. Mlýnice Jeseník, 2. Static-X-team, 3. SOUp Jeseník, 4. Spartak Mikulovice, 5. Blue-team, 6. SOŠ a SOUz Horní Heřmanice, 7. OU Lipová.

Radek Franek