Náročná trať tentokrát přilákala na start 117 závodníků z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Spojených států, a dokonce i z africké Keni.

„Specifikem výjezdu na Praděd je neustálé stoupání, které po devíti kilometrech vyvrcholí finišem pod vysílačem na nejvyšší hoře Moravy,“ přiblížil náročnost závodu jeho ředitel Václav Sedláček.

On sám byl součástí peletonu a vedl si velmi dobře. Do cíle dojel na druhém místě, rychlejší byl pouze zlatý Lukáš Platil z Jilemnice, který zvítězil s časem 38 minut a 21 vteřin. Rozhodující náskok získal na rychlostní prémii u Ovčárny. Bronzový kov bral Jan Pechoušek z Fenix ski teamu Jeseník.

Václav Sedláček si navíc 2. místem upevnil pozici průběžného lídra desetidílného seriálu Efisan Skorill Classics.

Mezi ženami potom vyhrála jablonecká Klára Moravcová, druhá skončila Lada Lanková z Nové Města na Moravě. Výjezd na Praděd absolvovalo taktéž 33 dorostenců a dorostenek, pro něž pořadatelé připravili zkrácenou trasu.

„Významné poděkování patří všem dobrovolníkům, sponzorům a městu Rýmařov,“ dodal na závěr Václav Sedláček.