„Ve Vsetíně máme vždy pomalejší starty a ani tentokrát tomu nebylo jinak navzdory tomu, že jsme se o tom před zápasem bavili,“ řekl úvodem Deníku klubový předseda a nejzkušenější hráč Asperu Petr Matěj.

„Domácí dobře bránili naši rozehrávku a když už jsme se dostali do střelecké pozice, Vsetín drtivou většinu pokusů zablokoval. Jejich brejky pak byly smrtící a domácím tam spadlo prakticky všechno, na co sáhli,“ konstatoval dále.

Jeho tým sice hned v úvodu zápasu stačil odpovědět vyrovnáním na rychlé vedení soupeře, jenže Valaši do první přestávky odskočili na 3:1.

I po dvou třetinách pak měli domácí hráči na kontě dvoubrankový náskok, nedělní utkání proti Šumperku přesto nakonec museli zachraňovat až v nastavení.

„I přes nepříznivý výsledek je potřeba hledat to pozitivní. Ani za stavu 4:6 jsme nesložili zbraně a dokázali jsme zápas dotáhnout do prodloužení, byť v něm byli domácí úspěšnější a bod navíc je pro Vsetín zasloužený. Nicméně nic se neděje, soutěž bude dlouhá a ve hře je ještě přes šedesát bodů,“ doplnil Petr Matěj po úvodním mistrovském střetnutí letošního ročníku.

V sobotu 18. září se florbalisté Asperu v rámci divize představí na domácím hřišti šumperského gymnázia, kde od 18 hodin přivítají v krajském derby tým Prostějova.

Florbal Vsetín – Asper Šumperk 7:6 PP (3:1, 3:3, 0:2)

Branky a asistence: 2. Žůrek (Zajíc), 7. Zajíc (Látal), 13. Macek (Polách), 25. Zajíc (Žůrek), 28. Adámek, 31. Adámek, 63. Látal (Tománek) – 4. Vařeka (Kamler), 21. Matěj (Šíma), 30. Trávníček, 40. Mondek (Venouš), 41. Vařeka (Kamler), 54. Matěj (Mannl). Rozhodčí: Vu – Stoklásek. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 40.

Šumperk: Malínek (28. Byvan) - Hruban, Vařeka, Trávníček, Mrázek, Venouš, Kamler, Maixner, Matěj, Šíma, Mannl, Zapletal, Harapát, Blecha, Mondek, Kováč.