Právě na Pardubicku se uskutečnil na začátku února první ze série veteránských klání v ping-pongu, kde se představily více než dvě stovky hráčů z České republiky a Slovenska.

„Loni jsem tady skončil na pátém až osmém místě a letos vyhrál. Navíc po zranění, takže si tohoto výsledku moc vážím. Snad mi noha bude držet i nadále,“ prozradil ve zkratce Deníku jesenický matador.

Miloš Matějíček má za sebou nepříliš šťastné období, když vinou vážného zranění achilovky, které si způsobil loni v červnu na světovém šampionátu veteránů v Las Vegas, musel sedm měsíců na svůj oblíbený sport zapomenout.

Obnovená premiéra na domácí scéně mu však vyšla na výbornou. V Holicích využil svých dlouholetých zkušeností a dokázal zvítězit.
V kategorii 70 bylo čtyřicet hráčů rozlosováno do deseti skupin po čtyřech. Matějíček své tři zápasy hladce vyhrál 3:0 a postoupil do vyřazovacího pavouku.

Tam ztratil jediný set a přes Kočvaru, Kučeru a Hrnčiříka postoupil do finále. V boji o zlato přehrál Horáka z Vrchlabí.

Favoritem na prvenství by pak měl být jesenický hráč i na dalších turnajích. Ten následující je na programu 30. března v Neratovicích.
Účast Miloše Matějíčka na veteránských turnajích v roce 2019 finančně podporuje Město Jeseník.