Jedná se o vytrvalostní čtyřiadvacetihodinový závod jedno, dvou a tří členných družstev. Závodit mohou družstva mužská, ženská či smíšená. Závodit se bude klasickým stylem, eventuálně je na okruhu dlouhém přibližně 4 km s převýšením cca 60 metrů dovoleno i bruslení, a to v místech, kde to povrch, terén a šířka stopy umožní.

Pro účastníky tohoto vyčerpávajícího závodu bude přichystáno zázemí pro odpočinek a nabrání nových sil ve velkoprostorovém temperovaném stanu, který mohou využít nejen závodníci, ale i doprovod. Dále je pro závodníky připraven malý stan určený pro servis a mazání lyží. K dispozici bude také velká restaurace chaty Paprsek v rámci standardní otevírací doby, tedy do pozdních večerních hodin a následně ráno od snídaně.

Startovní výstřel zazní v sobotu 20. února v 11.00 u Horského hotelu Paprsek, kde bude o 24 hodin později závod i ukončen.

„O víkendu se na Paprsku sejdou ti nejdrsnější a nejodvážnější běžkaři u nás. Ti budou bojovat nejen mezi sebou o co nejlepší umístění, ale především se sebou samotnými, s únavou a spánkem. Naším úkolem bude pro závodníky přichystat co možná nejkvalitnější zázemí a ideální běžeckou stopu pro podání co možná nejlepšího výkonu. Všichni závodníci se jistě při tomto závodu budou řídit mottem závodu, které zní: …není důležité zvítězit, ale dojet do cíle,“ říká o připravovaném závodě Miloslav Mika, provozovatel Ski Areálu Paprsek.

Do závodu se mohou zájemci přihlásit vyplněním registračního formuláře na internetových stránkách pořadatele čtyřiadvacetihodinovky www.kudrna.cz, osobně návštěvou prodejny zájezdů CK Kudrna nebo na místě závodu, a to nejpozději 60 minut před startem závodu.

Počet startujících je limitován, proto organizátoři doporučují provést přihlášení předem.

tabulka