S nápadem na vybudování workout parku přišla skupinka místních mladých lidí, kteří jsou sdružení do komunity, jež si říká SebeRevolta. Jejím heslem je Morálka – zodpovědnost – vědomí. „Jsme komunitou lidí, která se snaží inspirovat ostatní ke zdravému životnímu stylu a pozvednout ducha společnosti. Snažíme se vyplnit volný čas pozitivními věcmi. Děláme to, co nás baví, a zároveň chceme k tomu samému inspirovat i ostatní," vysvětlil záměr komunity její člen Patrik Eiba.

Celý projekt založil raper, jenž si říká Revolta. Od toho se pak odvozuje i název. Nápad se mezi mladými lidmi rychle rozšířil. Podobných skupin působí po republice už přes tři stovky, nejbližší jsou v Zábřehu, Uničově nebo Šumperku.

Mladí lidé se scházejí podle zájmu. Domlouvají se přes Facebook. „My tady působíme asi půl roku a velmi nás to baví. Jsme v kontaktu i s dalšími komunitami po republice," dodal Patrik Eiba, který s nápadem přišel.„V Mohelnici už před lety zmizely všechny staré prolézačky. Napadlo mě, že by bylo dobré, aby něco podobného bylo i v našem městě," dodal. Radní s nápadem komunity souhlasili. Společně pak vybrali vhodnou lokalitu a mladí lidé si sami zvolili, jaké prvky chtějí v sestavě mít.

Vše se podařilo zrealizovat během pouhého půl roku. „Vše začalo na jaře, když přišli tihle mladí lidé s nápadem. Řešilo se to přes sportovní komisi, že by se mělo něco podobného udělat. Dosud totiž cvičili na Základní škole Vodní na starých prolézačkách. Rada města nápad schválila," sdělila Eva Pirklová z odboru stavebního úřadu, rozvoje a investic mohelnické radnice, která se podílela na tom, aby se myšlenku podařilo dotáhnout do zdárného konce.

Patrik Eiba tak mohl od radního Antonína Navrátila slavnostně převzít klíč od nového sportoviště. „Je to vzorový příklad toho, jak by se mělo postupovat. Je nesmírně důležité, aby lidé sami chodili s nápady na radnici. Teď je na vás, abyste získali veřejnost na svoji stranu a zapojili co nejvíc mladých lidí, aby využívali svůj čas smysluplně," řekl při předávání symbolického klíče Antonín Navrátil.

Město letos nechalo zrekonstruovat už také sportoviště v ulici Na Příkopech. Další mají přijít na řadu v příštích letech. V současnosti se pracuje na studii, která má zodpovědět, co by se mělo zlepšit. „Zapojíme i veřejnost a připravíme dotazník do městského zpravodaje. Studie by měla být hotová do konce února," dodala Eva Pirklová. Zahrnovat bude i obce, které pod Mohelnici spadají.

Co je to workout cvičeníZrekonstruované hřiště v Nové ulici v Mohelnici doplňuje workout park. Je to cvičení s vlastní vahou, kombinace posilovaní se špetkou akrobacie a gymnastickými prvky. Ti, jenž takto posilují, cvičí převážně na ulicích měst a ve workout parcích. Ty se většinou skládají z různých typu hrazd a bradel.

Jako základ jsou tu shyby, kliky, dipy na bradlech dřepy a jejich různé variace. Postupuje se od těch nejlehčích k opravdu náročným prvkům podle toho, jak vám přibývá sil.

Tento styl cvičení pochází z USA a je velmi rozšířený i v Rusku a na Ukrajině. Ve světě potom vznikají i nejrůznější soutěže, kde si spolu mohou příznivci street workoutu zasoupeřit.