Za ty roky si turnaj vydobyl takový věhlas, že kdo zaváhá s přihláškou, se nemusí do turnaje vůbec dostat.

Do letošního ročníku se přihlásilo rekordních osmnáct týmů a jelikož kapacita turnaje je šestnáct družstev, tak poslední dva přihlášení zůstaly v roli náhradníků.

A nebývá to vděčná role. Tentokrát obě náhradní družstva, Victoria Paczkow a Mafia Zábřeh, měla štěstí a na turnaj se po odřeknutí dříve přihlášených týmů dostala.

Již v pátek se do Zlatých Hor začali sjíždět první účastnici a v sobotu ráno boje o pohár mohly začít.

První den se bojovalo ve o umístění skupinách, které mělo vliv na nasazení do nedělní play-off. První ve skupinách postupovali přímo do nedělních bojů o 1. až 8. místo, posledním zůstala jen šance bojovat v neděli nejlépe o deváté místo.

Ostatní týmy na druhých a třetích místech ve skupinách se mezi sebou utkaly o zbývající čtyři místa ve finálové skupině.

Přímý postup si zajistili hráči (a hráčky) z Brna SUMO a NO MERCY, zábřežská Mafie a domácí Zdenyho parťáci. Nepostupový „Černý Petr“ zůstal na polský tým Victoria, Démoni z Lutína, Panoramix z nedalekého Vrbna a bohužel také na další domácí OLAF’S TEAM.

V neděli se pak pod sítí rozhořely boje o vítězství, kdy z klání nejlépe vyšel tým 3xSMRT Brno, který po velkém boji s Mafií Zábřeh získal pohár starosty.

O vyrovnanosti svědčí i výsledky jednotlivých setů. První set vyhráli hráči z Brna v poměru 25:22. V druhém setu byli úspěšnější Zábřežští a získali jej poměrem 29:27. Rozhodovalo se tedy až v tie-breaku, ve kterém byl úspěšnější tým z jihu Moravy a to nejtěsnějším poměrem 15:13.

V boji o třetí místo se utkaly týmy, které se potkaly v základní skupině, Ondráci z Brna a Vzduši Bruntál: Stejně jako v sobotu Ondráci vyhráli ve dvou setech 2:0. Zajímavostí je, že týmy na druhém až čtvrtém místě se postoupily ze základní skupiny „A“.

Další zajímavostí je, že vítězný tým ve své skupině skončil až na třetí místě a přesto dokázal v dalším průběhu turnaje vystoupat až na nejvyšší místo.

Letošní ročník se zapsal do historie rekordním počtem přihlášených a také počasím. Po dvou deštivých ročnících letos počasí pořadatelům přálo a zvlášť v sobotu si na účastníky pořádně posvítilo.

Jan Škoda

výsledky