Odstartoval hasičský Holba Cup

Bludov/Hrabová - Dvěma závody ve velmi špatném počasí odstartoval letošní ročník Holba Cupu v požárním sportu v kategorii mužů a žen. Kategorie veteránů již má za sebou prvý závod, který se konal již v květnu v Dolních Studénkách.

10.6.2013

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Miroslav Pergl

Minulou sobotu se sjelo do Bludova na Okresní soutěž 17 družstev mužů a 8 družstev žen. Tento závod se sestává ze tří disciplin a to štafety na 4x100 m, běhu na 100 m s překážkami a požárního útoku.

V kategorii mužů ve štafetě na 4x100 m se nejlépe dařilo družstvu Lesnice, na druhém místě skončil Bludov I a na třetím místě Dolní Studénky.

V běhu na 100 m s překážkami pak zvítězil Bludov I před Bludovem II a Dolními Studénkami. Nic však nebylo rozhodnuto a teprve požární útok přinesl rozuzlení. V tom byl nejlepší Pavlov, který dosáhl času19.45 vteřin před Bludovem II a Chromčí.

Celkově tak v Okresní soutěži zvítězil Bludov II, před Bludovem I a Pavlovem. Dolní Studénky se jen horším požárním útokem ocitli na 4. místě.

V kategorii jednotlivců se tentokrát Okresním přeborníkem stal Jiří Vénos z Dolních Studének, který dosáhl vynikajícího času17.90 a nechal za svými zády bludovské borce Martina Sobotku (18.15) a Tomáše Weidingera (18.16).

V kategorii žen zvítězilo ve štafetě žen družstvo Kolšova před Rapotínem a Bludovem. V běhu na 100 m s překážka zvítězilo družstvo Bludova před Kolšovem a Rájcem. V požárním útoku pak nejlepší výkon předvedlo družstvo Hrabové následované družstvy Pavlova a Rájce. Celkově tak zvítězilo družstvo Kolšova před Rájcem a Bludovem.

V kategorii jednotlivců pak zvítězila Lucie Strouhalová z Bludova časem 19,18 před Lucií Linhartovou z Kolšova (19.75)   a Kateřinou Krobotovou z Bludova (20.95).

O den později se do Hrabové sjelo celkem 35 družstev mužů, 15 družstev žen a 14 družstev veteránů.

V kategorii mužů tentokrát již nikdo z okresní špičky nechyběl. Hned úvod závodu byl poznamenán dvěma neplatnými pokusy, kterými se prezentovalo domácí družstvo a družstvo Kolšova. Pak se však přeci jen soutěž rozběhla a přes velmi těžký a kluzký terén nakonec diváci viděli vynikající výkony, kterými se prezentovalo nejen družstvo Nemrlova, které dosáhlo času18,34, ale i družstva Ráječku (18,59), Janovic (18,68) a také Hrabišína (18,89) a Břevence (18,94). Družstvo Nemrlova pak po zásluze zvítězilo.

V kategorii veteránů se tentokrát nejvíce dařilo družstvu Bludova, které časem 20.46 všechny pokořilo. Za ním se pak seřadila družstva Sobotína a Dolních Studének. Autor: Milan Churavý

VýsledkyOkresní soutěž v Bludově, muži: 1. Bludov II, 2. Bludov I, 3. Pavlov, 4. D Studénky, 5. Třeština.
Ženy: 1. Kolšov, 2. Rájec, 3. Bludov, 4. Hrabová, 5. Pavlov.

Hrabová, muži: 1. Nemrlov 18,34 sec., 2. Ráječek 18,59 sec., 3. Janovice 18,68 sec., 4. Hrabišín 18,89 sec., 5. Břevenec 18,94 sec.
Ženy: 1. Hrabová 20,17 sec., 2. Lesnice II 20,79 sec., 3. Lesnice I 21,15 sec., 4. Rájec 23,42 sec., 5. Troubelice 24,49 sec.
Veteráni: 1. Bludov 20,46 sec., 2. Sobotín 21,15 sec., 3. D. Studénky 21,64 sec., 4. Sudkov 21,79 sec., 5. Hrabová 22,41 sec.

Průběžné pořadí Holba Cupu, muži: 1. Bludov II 44 bodů, 2. Hrabišín 40 b., 3. Pavlov 36 b., 4. Bludov I 341 b., 5. Lesnice 31 b., 6. Chromeč 28 b., 7. Nemrlov 25 b.
Ženy: 1. Hrabová 29 b., 2. Kolšov 25 b., 3. Rájec 25 b., 4. Bludov 18 b., 5. Lesnice I 14 b., 6. Pavlov 12 b., 7. Lesnice 11 b.
Veteráni: 1. Sobotín 22 b., 2. Bludov 15 b., 3. Bohuslavice 15 b., 4. Sudkov 12 b., 5. D. Studénky 8 b., 6. Třeština 4 b., 7. Bratrušov 2 b.

Jeden řidič se lekl, druhý otáčel, oba havarovali

K nehodě, která se stala v pondělí 16. října v Bohdíkově, vyjížděli policisté. Havaroval třicetiletý řidič Hondy Civic.

Motorkář se u Skřítku srazil s volvem, pro spolujezdkyni letěl vrtulník

FOTO z MÍSTA / Pětadvacetiletý motorkář havaroval v neděli 15. října po poledni v úseku mezi mezi Skřítkem a obcí Klepáčov.

Odborníci z nemocnice poradí, jak jíst zdravě a chutně

Jezte zdravě a přijďte se poradit do šumperské nemocnice Šumperk, vzkazují její odborníci. Ve středu 18. října, se nemocnice připojí k Světovému dni výživy. Veřejnosti v prostorách své lékárny nabídne od 14 do 16.30 hodin bezplatná vyšetření i poradenství ohledně správné a zdravé životosprávy.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.