Poslední dva týmy ze základní části (hraje se dvoukolově) hrají o jedno volné místo pro boje ve čtvrtfinále.

Ale vraťme se zpátky na florbalovou palubovku a přibližme si první dvě odehrána kola. Jako první se představil domácí tým SOŠ a SOUz Horní Heřmanice a hráči OU Lipová, domácí výběr nastoupil do utkání velmi dobře a po prvních minutách bylo jasné jak se utkání bude vyvíjet. Domácí během třetin nasázeli soupeři osm branek a připsali si první body v soutěži.

Druhé utkání svedlo dohromady týmy S0Š G a P Jeseník a Mlýnice Jeseník. Jejich vzájemný souboj sliboval napínavé utkání a to také naplnily. Hra byla velmi vyrovnaná a šance se střídaly na obou stranách. Mlýnice byla ovšem šťastnější v koncovce a výhrou o dva góly ukázala, že i letos bude patřit k favoritům ligy.

Ke třetímu utkání nastoupil nováček soutěže Panteři Vidnava a Static-X-team. Hráči Staticu si proti nováčku z počátku první třetiny nevěděli rady, ale pak si s chutí zastříleli a deset branek na jejich kontě jasně dokazuje jejich převahu.

Čtvrté utkání svedlo dohromady týmy OU Lipová a Blue team. OU si po předchozí porážce chtělo zlepšit náladu, ale hráči Blue teamu byli proti. Ti nastoupili do utkání ve velkém stylu a po dvou třetinách vedl o šest branek, OU lipová hrála vyrovnanou partii s Blue teamem jen poslední třetinu, ale to už bylo příliš pozdě na to, aby s výsledkem něco mohli udělat. Blue team si tak lehce připsal tři body do tabulky.

Do pátého utkání dne nastoupil loňský vítěz ligy FBK Jeseník U-18, který se pro letošní ročník přejmenoval na Chlupatý (H)údy a proti nim nastoupili Panteři Vidnava. Utkání mělo jednoznačný průběh a Chlupatý všem ukázali, že i letos pohlíží na nejvyšší příčky. Plný tucet gólů v brance Panterů je krutý, ale i tak se nováček snažil a utkání se ctí dohrál.

V dalším utkání nastoupil domácí výběr SOŠ a SOUz Horní Heřmanice a hráči SOŠ G a P Jeseník . Favoritem tohoto utkání byl určitě Jeseník, ale domácí tým podle průběhu zápasu jasně ukázal, že se s ním musí počítat. První i druhá třetina jasně vyzněla pro domácí, ten si vytvořil tříbrankový náskok a ten chtěl udržet i v poslední části zápasu, ale zázraky se dějí. Hráčům Jeseníku se podařilo vyrovnat a v posledních vteřinách zápasu i skóre otočit na svou stranu, domácí výběr se už nezmohl na odpověď a tak si hráči SOŠ G a P Jeseník připsali první body v soutěži.

V sedmém zápasu dne se představil druhý nováček soutěže Žulová, která nastoupila proti hráčům Static-X-teamu. Žulová v prvním dějství držela s favoritem krok, ale pak Static začal hrát svou hru a nedal soupeři žádnou šanci. Po jasném vítězství si tak Static připsal další body a usadil se na první místo v tabulce. V osmé zápase nastoupil Blue team a Chlupatí, z počátku to vypadalo na vyrovnanou partii, ale pak se projevila větší souhra na stráně Chlupatých a ti se tak po dalším vítězství usadili v čele ligy.

K poslednímu zápasu vyzval několikanásobný vítěz ligy Mlýnice Jeseník nováčka ze Žulové. Utkání mělo jednoznačný průběh, v každé ze tří třetin dala Mlýnice soupeři po třech brankách a se soupeřem si tak snadno poradila.

Radek Franek

SOŠ a SOUz Horní Heřmanice - OU Lipová 8:1 (3:1, 2:1, 3:0)

Branky: Franek 3, Zicháček 3, Sýkora, Glombíček - Pešl

SOŠ G a P Jeseník - Mlýnice Jeseník 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky: Kubíček, Trlica - Surových, Pergler, Petr M., Smatana

Panteři Vidnava - Static-X-team 1:10 (0:2, 1:3, 0:5)

Branky: Bandy - Vlček 5, Koriťák 3, Brezniak 2

OU Lipová - Blue team 2:8 (0:3, 0:3, 2:2)

Branky: Macko, Pešl - Kadlčík 3, Klinec, Švec, Hladký st., Hladký jun., vlastní

Panteři Vidnava - Chlupatý (H)údy 1:12 (0:5, 0:4, 1:3)

Branky: Bandy - Píšek 4, Stavianis 3, Zondlak 3, Příhoda, Novák

SOŠ a SOUz Horní Heřmanice - SOŠ G a P Jeseník 5:6 (3:2, 2:0, 0:4)

Branky: Zicháček 2, Sýkora 2, Svoboda Jakub - Trlica, Dostál, Klaban, Bláha, Domes, Kubíček

Static-X-team - Žulová 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Branky: Vlček 3, Koriťák 2, Brezniak

Blue team - Chlupatý (H)údy 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)

Branky: Jankes, Kadlčík - Zondlak 2, Píšek 2, Stavianis, Procházka

Mlýnice Jeseník - Žulová 9:1 (3:0, 3:0, 3:1)

Branky: Smatana 3, Pergler 2, Surových 2, Komárek, Petr E. – Warga

tabulka